1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

İlyas Salman - Hem Sosyalistim Hem de Kemalist!

Konusu 'Kitap Özetleri' forumundadır ve Papatya tarafından 2 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. Papatya
    Meşgul

Papatya Sözlerimi Geri Alamam.* Süper Moderatör

Beğenileri:
    5.772
    Ödül Puanları:
    10.980
    Yer:
    Seattle.
    Banka:
    4.919 ÇTL

Yazar : İlyas Salman
    Yayıncı : İleri Yayınları

Yayınevinin tüm kitapları %15 indirimli
    Liste Fiyatı : 10,00 TL %15 8,50 TL

Açıklama : Altı yüz yıllık Osmanlı Imparatorluğu döneminde Anadolu'yu sömüremeyenler, Osmanlı'nın yıkılış döneminde Türkiye'ye göz diktiler. O zaman karşılarına akıllı bir güç çıktı. O'nun adı Mustafa Kemal'di. O yıllardan bu yıllara geldik. Şu günlerde tek ihtiyacımız olan tam bağımsız Türkiye. Bu özlemimi Mustafa Kemal Atatürk'ten devraldım. O 1919'lı yıllarda ne demişti? "Ne Amerikan mandası olmak istiyoruz, ne İngiliz mandası olmak istiyoruz. Biz tam bağımsız Türkiye olmak istiyoruz. " Ve üstüne basa basa söylüyorum. Mustafa Kemal'in beyninin içine nakış nakış işlediği bir sözü vardır: "Bağımsızlık benim karakterimdir!" Marksizmi yanlış yorumlayanlar, daha doğrusu Lenin'in "Doğu'da Ulusal Kurtuluş Hareketleri" adlı kitabını akıllı uslu okumayanlar, daha da doğrusu okuyamayanlar, bağımsız bir ulusun başka ulusların kulu kölesi olmadan yek vücut, tek vücut yaşayabileceğini anlamayanlar, daha doğrusu Türk halkının sünnet çocuğu gibi Amerikan emperyalizminin kucağına nasıl oturduğunun farkına varamayan solcular (ki onlar kendilerini devrimci diye nitelendiriyorlar), benim gözümde devrimci değil devirmecilerdir. Bu ülkeyi emperyalizmin kucağından kurtaran Mustafa Kemal ve arkasındaki halkı inkar edenler dünyanın en büyük sahtekarlarıdır.

Barkod : 9789944109765
    Boyut : 145-205
    Sayfa Sayısı : 133
    Basım Yeri : İstanbul
    Basım Tarihi : 2009-12

Kapak Türü : Karton
    Kağıt Türü : 2. Hamur
    Dili : Türkçe

Sayfayı Paylaş