1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

İmamın hazin öyküsü

Konusu 'Komik Yazılar ve Olaylar' forumundadır ve misafir tarafından 9 Ekim 2006 başlatılmıştır.

1. misafir

misafir Ziyaretçi

Köye yeni gelen imam aşık olunca...

Anadoludan hazin bir kesit...

Anadolu'da kasabanın birine yeni tayin olan genç bir imam, kızın birini görmüş, çok sevmiş. İmam da genç yakışıklı bir çocukmuş kız da onu sevmiş zamanla.

İmam kızla evlenmek istemiş, kasabanın ileri gelenlerine konuyu açmış. İnsanlar "yahu imam efendi o kızın babası solcudur imama kız vermez" dedilerse de dinletememişler.

Bizim oğlan çikolata çiçek, takım elbise gitmiş kızın evine... Üç beş sohbet sonra çocuk konuya girmiş, " Allah'ın emri peygamberimizin kavliyle
    kızınızı istiyorum."

Baba hiddetle " Benim imama verecek kızım yok! " demiş... İmam üzgün üzgün evine gitmiş, gece boyu uyuyamamış. Sabah ezan zamanı gelmiş, minareye çıkmış...

Mikrofona uzanmış, tık tık deneme ;

"Bu sabah ezanını, sevip de kavuşamayanlar için okuyorum!! " :kik

Sayfayı Paylaş