1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

İnanılmaz güzellikte bir malikane

Konusu 'Mimari ve İç Dekorasyon' forumundadır ve BeReNN tarafından 2 Kasım 2011 başlatılmıştır.

1. BeReNN
    Uykumvar

BeReNN Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    254
    Ödül Puanları:
    5.330
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Banka:
    289 ÇTL
    Clingstone, sıra dışı ve vintaj, 103 yaşında bir malikane, Rhode Adası Narragansett Körfezi'nde, sevgi, aile ve dostların büyük çabası ile hala ayakta.

Henry Wood, ev sahibi, kalifiye işçilerin her zaman kabul göreceği bir kamp gibi yönetiyor. Jamestown Boatyard yazın bir haftalığına evi kullanma karşılığında, ailenin botlarını ve yüzen iskelesini çekiyor ve her kış onlar için muhafaza ediyor.

Wood, 79 yaşındaki Boston'lu mimar, eski karısı Joan'la eski evi 1961'de 3,600 dolara satın almış. Ondan önce 20 yıla yakın bir süredir boş olan ev uzak bir kuzen J.S. Lovering Wharton tarafından inşa edilmiş. Bir sanatçı olan William Trost Richards'la çalışan Wharton, resimlerdeki 23 odalı evi 1905'te tamamlamış ve 36,982.99 dolar harcama yapmış. Tabi bugünün muhtemelen 4 milyon dolarına denk gelen bir bütçe bu.

Henry Wood, her ev sahibi gibi kendisininkiyle gurur duyuyor ve evinin tarihi fotoğrafları ve gazete kupürlerinden oluşan kalın bir defter saklıyor.

Evin bakımı dahice bir metotla yapılıyor: Clingstone çalışma hafta sonu. Her yıl Yurt Şehitleri Günü civarı, ortalama 70 Clingstone severi bir araya geliyor ve gerekli işleri aralarında paylaşıyor. 65 pencerenin tümü de muhtemelen sadece bu zamanlar siliniyordur.

Hepsi hayasız güzellikte manzaraya sahip 10 tane yatak odası var. Yemek masası 14 kişi kapasiteli. Çatıya çıkan merdivenin yanında “86 yaş üstü ya da 3 kadeh sonra giriş yok” yazan bir uyarı levhası bulunuyor.

“Eskiden 80 yazıyordu ama çalışma hafta sonlarından birinde 84 yaşında bir adam aramızdaydı ve ben de rakamı değiştirdim” diyor realist ev sahibi Wood, elbette bir gönüllünün aktivitelerini kısıtlamak utanç verici olurdu.

2. BeReNN
    Uykumvar

BeReNN Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    254
    Ödül Puanları:
    5.330
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Banka:
    289 ÇTL

3. LoSt_LoVe

LoSt_LoVe Forum Onuru

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    2.880
    Yer:
    En sevdiğimin yanından :=)
    Banka:
    119 ÇTL
    başlığı ben mi yanlış okuyorum anlayamadım da

hayasız güzellik ne demek

4. BeReNN
    Uykumvar

BeReNN Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    254
    Ödül Puanları:
    5.330
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Banka:
    289 ÇTL
    Evet başlık o şekildeydi ama değiştirdim geçte olsa:P

5. İki nokta

İki nokta Üstat

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    1.130
    Yer:
    Hayy'dan..
    Banka:
    1 ÇTL
    Penceren denize atla..İnanılmaz derecede güzel..Deniz seven biri olarak bayıldım eve pardon malikaneye..

6. BeReNN
    Uykumvar

BeReNN Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    254
    Ödül Puanları:
    5.330
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Banka:
    289 ÇTL
    Bende çok beğendim deniz seven biri olarak ama korkarım yaşayamam orda:..

7. İki nokta

İki nokta Üstat

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    1.130
    Yer:
    Hayy'dan..
    Banka:
    1 ÇTL
    Deprem olduğunda bir bakmışsın denizin içindesin çok kötü bişey bu kısmını düşününce..

8. ŞeHaZ

ŞeHaZ Söyle Derdin mi Var?

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    630
    Meslek:
    Talebe
    Yer:
    İstanbul/Bayramtepe
    Banka:
    10 ÇTL
    Gta oyunundaki deniz üstüne kurulu evlere benzemiş ama mükemmel kafa dinlemek için sabah uyandığında yüzünü yıkama camdan atla aşağa :)

Sayfayı Paylaş