İnanmazsanız ama bu ikisi aynı kadın!

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Katılım
3 Mys 2009
Mesajlar
4,873
Beğeniler
376
Yaş
33
Şehir
Misafir Sevmez
#1


15 yaşında evlenmişti. Tarlada çalışıyor inek sağıyordu. Taa ki o seminere katılana kadar. Şimdi bambaşka bir kadın!


Konya’da 15 yaşında evlenen ve çiftçilik yapan eşine tarlalarda yardım eden 3 çocuk annesi 34 yaşındaki Ayşe Filiz 2004 yılında satış elemanı olarak başladığı zayıflama ilaçı satan bir şikretin bağımsız distribütörü oldu.O dönemlerde 118 kilo olan Ayşe Filiz iş hayatına atıldıktan sonra 82 kiloya indi başörtüsü ve şalvarını çıkartıp etek giyip makyaj yapmaya başladı.

15 YAŞINDA GÖRÜCÜ USULÜYLE EVLENDİ

İstanbul’da ailesiyle oturan Ayşe Filiz 1993 yılında görücü usulüyle Konyalı çiftçi Mustafa Berber ile evlendi. Çift Mustafa Berber’in memleketi Konya’nın Seydişehir İlçesi’ne bağlı Ortakara Beldesi’ne yerleşti. O dönemlerde eşine yardım etmek için tarlalarda çalıştığını belirten Ayşe Filiz yaşadıklarını şöyle anlattı:
TARLADA ÇALIŞIYOR İNEK SAĞIYORDU

“O dönemlerde tarlada çalışıyordum. Eve geldiğimde de hayvanlara yem veriyor inek sağıyordum. Bir taraftan da çocuklarıma bakıyordum. 25 yaşında iken göğüs kanserine yakalandım. Erken teşhis olması sonucu kısa sürede hastalığımı atlattım.
SEMİNERE KATILDI HAYATI DEĞİŞTİ
2004 yılında zayıflama ilaçı satan bir firmanın Konya’daki seminerine katıldım. Ardından satış elemanı olarak çalışmaya başladım. Daha sonra eşimin de desteğiyle satış bayiliği için bir işyeri açtım. Tabi iş hayatına atıldıktan sonra beslenmeme dikkat ettim. Başörtüsü ve şalvarı çıkartıp etek giyip makyaj yapmaya başladım.

BİR YILDA 36 KİLO VERDİ EŞİNDEN BOŞANDI
Bir yılda 118 kilodan da 82 kiloya indim. Kitap okumaya başladım. Çünkü ilkokul mezunuydum fazla kitap okumuyordum. Bilgisayar kursu aldım. 1.5 yıl önce eşimden boşandım. İşyerimi Konya kent merkezine taşıdım.

EMRİNDE 50 SATIŞ TEMSİLCİSİ VAR
Şu an 16 yaşında olan Tuğçe 14 yaşındaki Şule ve 12 yaşındaki Kübra adlı üç çocuğumla birlikte yaşıyorum. Bana bağlı yaklaşık 50 satış temsilcisi çalışıyor. İleri de yaşamımı kaleme alıp kitap yayınlamak istiyorum.”
 
Katılım
16 Ksm 2008
Mesajlar
4,490
Beğeniler
38
Şehir
B!L€C€G!M
#2
Yaa bunlar reklam.
1 tane gönüllü seçiyorlar şirkete alıyorlar. Sonra sıkı bir diyet eğitim falan. Kısaca yontuyorlar diyelim. Sonra da bakın isterseniz zayıflarsınız ve şirkete eleman alımlarında etkileyici bir örnek teşkil ediyor teyze de. Bizim saf halk da bunlara inanıyor.
 
Top