İnsan Derisi ve Özellikleri

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
62,042
Beğeniler
6,307
Takım
GALATASARAY
#1
İnsan Derisi ve Özellikleri

Deri, 3 önemli işlevi yerine getirebilen harika bir insan parçasıdır.

Solunum
Deri solunum yapar yani, oksijen alır karbondioksit verir. Nitekim, oksijen alış verişinin bir bölümü deri kanalcıkları ile yapılır. Diğer taraftan, iç yağ bezleri ve ter bezleri yardımıyla, organizma tarafından üretilen, ve böylece iyi işlemesini engelleyen zehirli maddeleri eler ve dışarı atar. Bu toksinler gözenekler yoluyla dışarı atılır. Derinizin en yüksek düzeyde solunum yapabilmesi için, gözenekleri tıkayan Ölü hücreleri yok etmeniz gereklidir. Bu amaçla, krem gibi tatbik edilen ve kuruyunca çok kolay tek bir parça halinde çıkarılabilen maskeler kullanınız.

Koruma
Deri insan vücudunun ve diğer organların koruyucusudur. Sizi her türlü dış etkenlerden korur: güneş, rüzgâr, yağmur, soğuk, kir, mikrop, vb. İç ve dış zararlara karşı hızla ve kuvvetli olarak sebum ve ter üreterek tepki gösterir.

Estetik
Estetik derinin en çok bilinen, göze en çok çarpan rolüdür. Deri sağlık, gıda, temizlik durumunuzun, günlük bakımınızın, hayat tarzınızın, hepsinin birden bir yansımasıdır. Estetik uzmanları, sağlıksız bir derinin gözlemi sonucunda, bunun kökenindeki bozukluğu meydana çıkarabilir ve iyileştirebilirler. Deri, çeşitli şekillerle, iç sıkıntılarınızı ve taşkınlıklarınızı ortaya çıkarır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz.

- Ergenlik sivilceleri, damarların genişlemesiyle yüzde meydana gelirler,
- Hormonal veya başka nedenlere bağlı ergenlikler,
- Alkol veya tütünün kötü etkileri,
- Kötü beslenme ve bunun sonucundaki bağırsaklarla ilgili problemler.
 
Top Bottom