İnsan etini sevdim. Bundan sonra da yemeyi düşünüyorum

Katılım
12 Şbt 2007
Mesajlar
939
Beğeniler
6
#1
Pişman olmadığını söyleyen katil ifadesinde “İnsan etini sevdim. Bundan sonra da yemeyi düşünüyorum” dedi

Öldürdüğü adamın vücudundan bazı parçaları keserek köpeğine yediren ve daha sonra yemek üzere evindeki buzdolabına saklayan katil zanlısı, tüyler ürpetti. Cani ifadesinde Oscar ödüllü “Kuzuların Sessizliği” filmindeki “Dr. Hannibal” karakterinden etkilendiğini söyledi.

Emekli astsubay olan babası Satılmış D. ve ev hanımı annesi Sultan D. ile birlikte Mamak General Zeki Doğan Mahallesi’ndeki bir sitede oturan Özgür D. (27), emekli belediye temizlik işçisi Cafer Er’i ruhsatsız silahı ile öldürdü. Maktülü satırlarla kesen ve derisini yüzen zanlı, bir parça eti de evine götürdü. Cesetten geri kalanını ise çöplüğe gömdü.

Buzdolabına koydu

İddialara göre insan parçalarını evine götüren Özgür D., anne ve babasının iftar açtığını gördü. Eti buzdolabına koyarak saklayan Özgür D., polis ekiplerinin çöplükteki kan izlerinden cesedi bulmasıyla yakayı ele verdi. Cinayet yerinde bulunan bir sırt çantası ve cep telefonunun bir süre önce öldürülen bilgisayarcı Sedat Erzurum’a ait olduğu tespit edildi. Telefon kayıtlarından zanlının ev adresi tespit edildi. Eve baskın yapan polisler zanlıyı uykuda yakaladı. Evde arama yapan dedektifler buzdolabındaki insan eti parçalarını buldu.

‘Tadını sevdim’

Özgür D., ifadesinde cinayeti şöyle anlattı: “Adamın kafasına iki el ateş ettim. Sonra sırt çantamdaki satırlarla yenebilecek kısımlarını kestim. Bir kısmını köpeğe verdim. Ama keserken biraz tiksinti duydum. Tiksintim geçsin diye çiğ etten biraz yedim. İnsan eti hayvan etine göre yağsız ve hafifmiş. İlk tattığımda tadı çok kötüydü. Yavan geldi. Alışmak için yemeye devam ettim. Tadını sevdim. Bundan sonra da bu eti yemeyi düşünüyorum. Etin kalanını çantama koydum. Eve gelince bir bölümünü dolaba koydum, bir bölümü de çantada kaldı.”

Katil zanlısı ifadesinde polisi bile dehşete düşürdü: “Yakalanmasaydım cinayetlere devam edecektim. Kendi kendime bundan sonra öldürdüğüm insanların etini yeme kararı vermiştim. Rüyamda sürekli kurban edildiğimi görüyordum. Bu kararı da bu rüyalar üzerine ’ben kurban olacağıma başkalarını kurban edeyim’ diye düşünerek aldım. Pişman değilim. Ben olacağıma başkası olsun. 30 yıl yatar çıkarım o zamana kadar da af çıkar” dedi.

Özgür D. polisteki ifadesinde bilgisayarcı Sedat Erzurum’u öldürme gerekçesini şöyle anlattı:

“Bilgisayarcı bana laptop gösteriyordu. Dükkanına gittim. Beraber internetteki laptoplara bakıyorduk. Bir tanesini sordum. ’Sen alamazsın, gücün yetmez’ deyince babamın ruhsatlı silahı ile ateş edip öldürdüm. İki tane laptop çaldım. Birini gazete ilanı ile sattım ama parasını alamadım.”

Ankara Adliyesi’ne çıkarılan Özgür D. , Nöbetçi Mahkeme tarafından 2 kişiyi “canavarca hisle öldürmek, bir kişiyi de yaralamak suçundan tutuklandı.

KENDİ HALİNDE EMEKLİ

Vahşi bir cinayete kurban giden Cafer Er’in evinde büyük bir yas var. Er’in kızı Yeliz, Çelebi, “Bu bir vahşettir. Babam kendi halinde emekli biriydi. Kimseyle kavga etmezdi. Kendi hayat kavgasını kendi verirdi” dedi.

En ünlü yamyamlar

Fritz Haarman (Almanya): Hannover kasabı olarak biliniyor. 24 kişiyi öldürdü. İdam edildi.

Andrei Chikalito (Rusya): Çoğu çocuk 53 kişiyi öldürdü bazılarını yedi. İdam edildi.

Jeffrey Dahmer (ABD): 17 kişiyi öldürdü. Mahkemeden ölümünü istedi. Kendini yeniden doğmuş bir Hıristiyan olarak görüyor.

Alfred Packer (ABD): Colorado katili olarak biliniyor. Cesetlerin bazılarını yedi. İdam edildi.

Gary Heidnik (ABD): Tecavüz ve cinayet zanlısı. ABD ordusundan atıldı. Tanrının papazları kilisesine üyeydi. İdam edildi.

İssei Sagawa (Japonya): Fransa’da şişman bir kadını öldürüp iki günde yedi.

Arthur Gary Bishop (ABD): Cinsel sapıklıkları vardı. Hayvanları öldürüp işkence ediyordu. Big Brother programına katıldı. 5 kişiyi öldürdü. İdam edildi.

Richard Trenton Case (ABD): Köpekleri ve insanları öldürüp kanlarını içiyor. 6 kişiyi öldürdü. Beyinlerini blenderden geçirdi. İdam edildi.

Marc Sappington (ABD): Dört kişiyi parçalayıp yedi. İdamı bekliyor.
 
Katılım
12 Şbt 2007
Mesajlar
939
Beğeniler
6
#2
Yamyam: Boşuna Dana Eti Yemişim

Yıllardır boşu boşuna dana, koyun eti yemişiz. İnsan eti tatlı gelince, kestiğim kişinin etlerini eve götürdüm. Evde etleri 'sote' yapıp yiyecektim"
Ankara yamyamının emniyetteki sorgusu dedektiflerin kanını dondurdu: İnsan eti tatlı gelince eve götürdüm. Sote yapıp yiyecektim. Bunca yıl boşa dana eti yemişiz..

Başkent'te, öldürdüğü kişiyi yiyen 'yamyam' Özgür Dengiz'in askerlik görevini yaparken birliğinden iki kez firar ettiği ve daha sonra "Askerliğe elverişli değildir" raporu aldığı ortaya çıktı. Ankara'da öldürdüğü Cafer Er'in cesedini parçalayan ve vücut parçalarından çiğ çiğ yiyen Özgür Dengiz'in, Ankara Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgusunda söyledikleri, cinayet masası dedektiflerinin kanını dondurdu.

'İhtiyar kaçıp, kurtuldu'
Özgür Dengiz'in "Yıllardır boşu boşuna dana, koyun eti yemişiz. İnsan eti tatlı gelince, kestiğim kişinin etlerini eve götürdüm. Evde etleri 'sote' yapıp yiyecektim" sözleri ifadelerine yansıdı. Sorguda yakalanmaması durumunda öldürmeye devam edeceğini ifade eden Dengiz'in 8 kurşun sıktığı fakat öldüremediği Abbas İnan için ise, "O ihtiyar elimden kaçmayı başardı" dediği öğrenildi.

10 yıl önce babası ihbar etmiş
Cafer Er'in öldürüldüğü yerde daha önce öldürdüğü Sedat Erzurumlu'nun cep telefonunu bulan ve bu telefondaki numaradan yola çıkarak Özgür Dengiz'in ev adresini belirleyen dedektifler, baba Satılmış Dengiz'i de sorguya aldı. Oğlunun tiner ve uçucu madde kullandığını belirten emekli başçavuş Satılmış Dengiz, şunları anlattı: "10 yıl önce sevdiği Banu adlı kızın abisinin silahı ile cinayet işleyince oğlumu polise ihbar ettim. Oğlum 15 yaşından beri sıkıntılı günler yaşıyor, problemler çıkarıyordu. Evden kaçıyordu. Okulu bıraktı. Onu psikiyatri doktorlarına götürmek istedim ama beceremedim. Ben eşimden ayrı olduğum dönemde askere gitti. İki kez birliğinden firar etti. Daha sonra da 'Askerliğe elverişli değildir' raporu aldı."

'Arkadaşları yoldan çıkardı'
Cinayetten 4 gün önce oğlunun tiner kokladığını belirten baba Dengiz, "Oğlumun değişik tipte arkadaşları vardı. Onu arkadaşları yoldan çıkardı. Bir yıl önce tiner koklayınca, onu odasına kapadım ve polise gittim. İhbarda bulunduktan sonra eve döndüğümde kapıyı kırdığını ve kaçtığını gördüm" dedi. Anne ve babası bir süre ayrı yaşayan Özgür Dengiz'in Cafer Er'i kestiği ve evinde sakladığı satır ile ağaç yontarak süs eşyaları yaptığı öğrenildi. Dengiz'in öldürdüğü Cafer Er'in ikiz çocukları Boran ve Burak, yaralama suçundan cezaevinde bulunuyor. Babalarını görüşe beklerken, gazetelerden ölüm haberini öğrenen ikizler bugün hakim karşısına çıkacak. İkizlerin ablası Yeliz Çelebi kardeşlerine iftira atıldığını ileri sürdü.
 

Benzer konular

Top