1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

İnsanlar Ne Zaman Giyinmeye Başladı

Konusu 'Dünya Tarihi' forumundadır ve Suskun tarafından 12 Ocak 2011 başlatılmıştır.

 1. Suskun

  Suskun V.I.P V.I.P

  Katılım:
  16 Mart 2009
  Mesajlar:
  22.929
  Beğenileri:
  311
  Ödül Puanları:
  6.230
  Yer:
  Türkiye
  Banka:
  26.933 ÇTL
  İnsanlar Ne Zaman Giyinmeye Başladı
  Araştırması, modern insanların daha soğuk iklimlere ve daha yükseklere göç etmeden önce giysiler giymeye başladıklarını ortaya koydu.

  Reed, ilk giysilerin sağlam kalamadıkları için arkeolojik kazılardan çıkmadığını, bu nedenle de tam zamanın belirlenmesinin mümkün olmadığını belirtiyor.

  Bunun yerine Reed, beş yıl süren araştırmasında DNA diziliminden faydalanarak, giysi bitinin ilkvücut bitinden genetik olarak ayrılmaya başladığını hesaplamaya çalıştı.

  Reed, "İnsanların ne zaman giyinmeye başlamış olabileceğini bulmak üzere farklı bir yöntem bulmak istedik. Çünkü giysi bitleri, kıyafete çok iyi uyum sağlıyor ve vücut bitinin ya da giysi bitinin insanlar giyinmeye başlayıncaya kadar var olmadığını neredeyse kesin olarak biliyoruz.  Araştırma ayrıca insanların vücutlarındaki kılları kaybettikten sonra elbiseler giymeye başladığını da gösteriyor. Bunun tarihi ise genetik deri-renklendirme araştırmasıyla bir milyon yıl önce olarak ortaya konuluyor. İnsanlar, bu yüzden vücut kılları olmadan ve giysisiz önemli bir süre geçirmişler. İnsanları Afrika'da yüzbinlerce yıl giysiler ve kılları olmadan hayatta kalabilmesi ve ancak Afrika'dan dünyanın başka bölgelerine göç sırasında giyinmeye başlamaları ilginç" diyor.

  Diğer parazitlerden farklı olarak, bitler, uzun evrimsel zaman periyodları boyunca yaşayabiliyor. Bit ve biti taşıyan arasındaki bağlantı bilim insanlarının, bitteki evrimsel değişikliklere bakarak taşıyıcıdakileri anlamalarına imkan veriyor.
   

Sayfayı Paylaş