Instagram nedir? Nasıl kullanılır?

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,473
Beğeniler
8,992
Takım
GALATASARAY
#1
Android için çok beklenen Instagram uygulaması çıktı.

App Store'da milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan Instagram uygulaması geçtiğimiz saatlerde Google Play Store'daki yerini Android severler için aldı. Uzun zamandır beklenen Instagram uygulaması Android için geliştiriliyor, yayına sunulması bekleniyordu...
Instagrem Nedir?

Kısaca ilk olarak iOS platformu için geliştirilen, sosyal ağ niteliğinde fotoğraf paylaşma platformudur. Bu kadar popüler olmasındaki sebeplere bakacak olursak, hızlı bir şekilde fotoğraf çekme, farklı efektler uygulama ve en önemlisi çok kolay bir şekilde sosyal ağlarda paylaşma imkanı sunan Instagram yukarıda belirttiğimiz rakam yani 27 milyon kullanıcı tarafından şuanda bütün Dünya'da yoğun bir şekilde kullanılıyor.

Instagram uygulamasının biraz derinliklerine inecek olursak, fotoğraflarımızı çekip retro efekti verdiğimiz bu uygulama sosyal ağlardan kopamayanların vazgeçilmezleri arasında.Instagram'ı hemen kullanmaya başlamak isterseniz, kullanıcı girişi yapmalısınız... Bütün sosyal ağlarla entegreli olarak çalışabilen bu uygulamayı kullanmak iOS ayrıcalığından çıkıp Android kullanıcılarıyla buluştu.Instagram, sosyal ağ uygulamarı gibi çalışan, sosyal ağ profilleriniz olan Facebook ve Twitter'da olduğu gibi arkadaşlarınızın son güncellemeleri sayfanızı dolduruyor. Bu sayede arkadaş ortamınızdaki kişilerin son paylaştıklarını rahatlıkla görebilir, takip edebilir, beğenebilirsiniz...Kendi profilimizin gözüktüğü alan: Buradan sizi takip edenleri ve son güncellenenlere bakabiliyorsunuz.Alttaki butonlar vasıtasıyla yorum yapıp paylaşım yapabilirsiniz:Instagram uygulamasında alttaki bölümde beş temel ikon var. Ev ikonu ile çevrenizdeki tüm fotoğraf akışlarını, yıldız ikonu ile Instagram dünyasının popüler fotoğraflarını, kalp ikonu ile de haberleri görebiliyoruz. En sağdaki ikonumuz ise bizim kendi profil sayfamıza gidiyor. Fotoğraf sayınız, takip ettikleriniz ve takipçileriniz gibi. Ortadaki kamera ikonu ise birazdan anlatacağım üzere fotoğraf çekmeye ve düzenlemeye yarıyor.

Google Play Store'dan ücretsiz bir şekilde indirip denemek isterseniz:

Instagram - Google Play Store
 
Son düzenleme:

Paradoks ~

... Elif ...
Katılım
6 Eyl 2011
Mesajlar
5,208
Beğeniler
70
Şehir
Konya
#3
Instagram sosyal ağ nitelikli fotoğraf paylaşma platformudur. İlk olarak iOS için geliştirilmiş olsa da daha sonra Android de destekledi. Instagram'ı uygulama mağazasından indirilebilirsiniz. Program içinden kamerayı açıp fotoğraf çekebiliyor veya galerinizde mevcut fotoğraflardan seçebiliyorsunuz. Fotoğraflarınızı anında sosyal paylaşım sitelerinde yayınlayabiliyorsunuz. Varsayılan güvenlik seviyesinde, fotoğraflarınız herkese açık olarak yayınlanıyor. Bu seviyeyi değiştirip kimin fotoğraflarınızı görebileceğini ayarlayabiliyorsunuz.
Instagram fotoğraflarınızı düzenlemek için 11 değişik filtreye sahip. Ayrıca Instagram size facebook ve Twitter'daki arkadaşlarından hangilerinin instagram kullandığını da gösteriyor.
 

İLkİm*

MaviKuş ~
Özel üye
Katılım
22 Ksm 2009
Mesajlar
5,311
Beğeniler
168
#4
ama instagram azcuk sıkıntılı :D kullanan arkadaşlardan aldığım duyumlara göre takipçilerin oluyormuş . ve bunların senin takipçin olmasını engelleyemiyormuşsun .. bu sebeple uzak durmuştum bundan :D

hatta verilen örnek mesela bi cafedesin ve biri seni gördü instagramdan direk takipçin olabilir ve bunu engelleyemezsin . istermisin dedi . taibisdee hayır dedim ..

bu konu hakkında bilgisi olan varsa kullanan varsa ve bilgim yanlışsa açıklama yapsıın :D çok sevinirim :D
 

Benzer konular

Top