1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

İnternet Bağımlılığı, Yalnız Erkekleri Yakalıyor!

Konusu 'Erkeklerin Dünyası' forumundadır ve Düş tarafından 16 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. Düş

  Düş Septik bir KADIN Özel üye

  Katılım:
  20 Şubat 2012
  Mesajlar:
  2.385
  Beğenileri:
  2.611
  Ödül Puanları:
  6.330
  Banka:
  2.741 ÇTL
  İnternet Bağımlılığı, Yalnız Erkekleri Yakalıyor!  Geçmişte bağımlılık deyince akla sigara, alkol ve uyuşturucu gelirdi. Ancak günümüzde bazı alışkanlıklar ve ruhsal problemler yeni bağımlılıkları da beraberinde getirdi. Bu modern ilgilerin başında da internet kullanımı geliyor.

  Erkekler bu tür bağımlılıklara daha yatkın olurken genellikle içe dönük, eğitimli ve yalnız yaşayan kişiler hedefe oturuyor. Uzmanlar, kadınlar için de durumun vahim sınırlara yaklaştığını düşünüyor. Haftada 40 ile 80 saat arasında internette vakit geçirenlerin varlığına dikkat çeken uzmanlar, bu durumun bağımlı kişilerin hayatını tamamen kararttığına dikkat çekiyor. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Burhanettin Kaya, internet bağımlılarının hayatlarının önemli bir biçimde sekteye uğradığını söylüyor. Kişilerin sosyal ve mesleki alandaki işlevselliklerinin etkilendiğini belirten Kaya, bu durumdakilere mutlaka profesyonel yardımı öneriyor.

  İş amacı dışında haftada 2,5 ile 5 saat arasında internet kullanımı normal kabul ediliyor. Tipik bir internet bağımlısı ise haftada 40 ile 80 saat arasında bilgisayar başında kalıyor. Hatta bazı bağımlılar küçük aralar dışında günde 20 saate kadar bilgisayar başında vakit geçiriyor. Toplumda genel anlamda internet bağımlılığı yüzde 6'yla yüzde 14 arasında değişiyor.


  alıntı
   
 2. ESmeRR<3

  ESmeRR<3 Üye

  Katılım:
  12 Mart 2014
  Mesajlar:
  42
  Beğenileri:
  35
  Ödül Puanları:
  380
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  :D
  Yer:
  Ew
  Banka:
  0 ÇTL
  Ben artık günümün yüzde 75 ini inteernette geçiriorum yani :-P:);)
   

Sayfayı Paylaş