İnternet'i Satın Alan Adam

sherry

V.I.P
V.I.P
Katılım
20 Arl 2006
Mesajlar
2,661
Beğeniler
43
#1
Kevin Ham kendi halinde bir aile doktoru iken internetin sunmuş olduğu fırsatları keşfederek 300 milyon dolarlık bir servet ve 320 bin alan adından oluşan bir portfolyoya sahip oldu. Peki nasıl?
Çok ziyaret edilen (google.com, yahoo.com, facebook.com gibi) site adreslerine benzer (gooogle.com, yahhoo.com vb) alan adı satın alarak bu alan adlarını reklam içeren sitelere yönlendirmek çoğu kişinin farketmediği kadar kazançlı bir iştir. Kevin Ham, yazım hatalarını kullanarak kazanç elde etme işini bir adım öteye taşıyarak .cm uzantılı alan adlarını satın almaya başladı. Mesela google.com yazarak google'ı ziyaret eden milyonlarca kişiden binlercesi google.cm yazdığında agoga.com isimli reklam içeriğinden oluşan bir siteye yönlendirilmekteler. Olay bununla da kalmıyor. Kevin, Kamerun yetkililerini, başına ne yazılırsa yazılsın .cm uzantılı bütün girişleri kendi sitesine yönlendirmeye ikna etmeyi başarmış. Agoga'nın ayda 30 milyon kişi tarafından (kazara) ziyaret edildiğini de söylemeden geçmeyelim. Açıkladığına göre Kevin şu sıralar Kolombiya (.co), Umman (.om), Nijer(.ne) ve Etiyopya (.et) yetkililerini ikna etmeye uğraşıyor.
 
Katılım
10 Ekm 2007
Mesajlar
2,165
Beğeniler
30
Şehir
İstanbul
#2
vaay beaah adamlar saksıyı çalıştırıyor zengin oluyor işte ... heh biz hala sürünelim ..:)ama helal olsun keven'a tebriklr :)
 
Top