iPhone 5S Mi Geliyor?

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
Katılım
29 Ksm 2011
Mesajlar
11,740
Beğeniler
559
Şehir
Beşitaş'ın tam ortası
#1
iPhone 5S Mi Geliyor?

iPhone 5, galiba yerini yeni nesil başka bir iPhone’a kaptıracak ? Son günlerde ortaya çıkan bir dedikodu iPhone 5 almayı düşünenlerin akıllarını oldukça karıştıracak.
Peter Misek isimli bir Jeffries analisti, hazırladığı bir raporda 7. nesil iPhone’un 2013 Haziran’ında WWDC etkinliğinde tanıtılacağı ,temmuz ayında da satışa sunulacağını belirtiyor.Peter Misek bu iddialarını Apple’ın tedarik zinciri içerisindeki kaynaklarına dayandırdığını da raporunda özellikle belirtmiş. İddialara göre 7. nesil iPhone (yada 5S) şu özelliklere sahip olabilir:
Eskisine göre daha gelişmiş kamera
Daha iyi pil ömrü
SuperHD Ekran
NFC
Çeşitli renk ve 128 GB kapasite seçeneği (iTunes 11′in sistem dosyalarının içerisinde 128GB için hazırlanmış bir görsel bulunmuştu)
Peter Misek raporunda iddialarını daha da ileri taşıyarak yeni nesil iPhone için bir kaç adet prototipin hazır olduğunu ve çalışmaların devam ettiğini de belirtmiş.En dikkat çekici prototipin özellikleri ise iddialara göre şöyle:
A7 işlemci
4.8 inç Retina Plus IGZO panel
Home tuşunun olmaması
Bunlarla da yetinmeyen Peter, daha ince ve daha hafif olacak olan 5. nesil iPad’in de WWDC etkinliğinde tanıtılacağını raporunda belirtmiş.Peter Misek daha önce bazı iddialarında haklı çıkmış bazılarında ise iddiaları sonuç vermemişti bu sefer sonucun ne olacağını bekleyip göreceğiz.
 
Top