iPhone 6 özellikleri ve fiyatı!

Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
36,719
Beğeniler
8,981
Takım
GALATASARAY
#1
Phone 6 özellikleri fiyatı ve detayları. Dünya liderleri arasında olan ünlü teknoloji markası Apple İPhone 6'yı ne zaman piyasaya çıkaracak fiyatı ve özellikleri neler olacak. İşte İPhone 6'nın piyasaya çıkış tarihi, tanıtım tarihi, fiyatı ve özellikleri.Dünyaca ünlü teknoloji devi Apple firmasının İPhone 6 için tasarlamayı düşündüğü yenilik gerçek olacak gibi görünüyor. İPhone 6 fiyatı, İPhone 6 özellikleri, İPhone 6 ne zaman çıkacak gibi tüm soruların cevaplarını haberimizde bulabilirsiniz. Bu dedikodu yeni değil, fakat son zamanlarda ortalarda daha sık duyulur oldu. Söylentilere göre Apple, iPhone 6'da teknoloji tutkunlarını yine çok heyecanlandıracak.

İPhone 6'da teknoloji piyasasının en sağlam ekranını sunmayı amaçlayan Apple, Corning Gorilla Glass'la karşılaştırılamayacak yeni bir tek nolojinin peşinde. Apple, İPhone 6'da ekranı direkt olarak safir kaplamayı amaçlıyor ve bunun için gerekli siparişini vermiş bile. Yeni haberlere göre Apple'ın üretim ortağı GT Advanced ile safir ekran siparişini veren Apple, toplamda 100 milyon adet siparişi vermiş. Yani bunun anlamı yeni İPhone cihazları safir ekranla göreceğimiz kesin gibi.

Şu anda piyasada olan diğer ekran teknolojilerine oranla en güçlü koruma kalkanı olarak bilinen safir kaplama, çizilmelere karşı yüksek dayanıklılık gösteriyor. Ve malzeme olarak ince olması nedeniyle, ince telefonlarda daha rahat kullanılabilecek yapıda olmasıyla da dikkat çekiyor.

İPHONE 6'NIN GENEL ÖZELLİKLERİ NELER OLACAK?

The Wall Street Journal Apple'ın 6 inç ekran boyutunda bir telefon hakkında çalışmalara başladığını bu hafta yayınlamıştı. İPhone'un 5,7 inç boyutunda düşünülüyor. İOS 7 yazılımı ile gelmesi kesin olan telefonun kısa bir süre içinde İOS 8 işletim sistemine geçirilmesi planlanıyor.

Apple'ın 1500 mah pil gücünden 3000 mah pil gücüne geçmesine de kesin gözüyle bakılıyor. iPhone 6 karşımıza 4,7 inç HD, 5,7 inç Full HD iki farklı ekran modeli ile gelecek olursa işte o zaman küçük ekranında A7 işlemcisini, büyük ekranda ise A8 işlemcisini kullanılaca k. Sadece tek iPhone 6 olursa da A7 işlemcisi ile yola devam edilecek. A8 işlemcisi de iPhone 6S'te kullanılacaktır. Apple İPhone 6 için yeni özellikler keşfetmeye devam ediyor.

İPhone 6'da iki yeni önemli değişiklik geliyor. İPhone 6'nın yeni özellikleri. İlk özellik 'kalp ritmi ölçme' diğeri ise 'dokun mamatik ekran' ile kullanıcılara iki önemli tek nolojik özellik geliyor. Spor yapan kullanıcılara sağlık açısından önemli bir detay geliyor.

Spor yapan ve kalori yakmak isteyenlere İPhone 6 ile yeni bir uygulama geliyor. 'Hover Touch' yani dokun mamatik ekran özelliğiyle kullanıcılar telefon ekranına dokunmadan cihazlarını yönlendirebilecek. Telefonun ekranına dokunmadan parmağınızı veya elinizi sadece ekranın birazcık üstünde gezindirmek dokunmamatik ekranla etkil eşime geçmek için yeterli olacak.

Apple TSMC'den gelecek üretim kapasite raporu na göre yola devam edecek gibi görünüyor. tg.com.tr iPhone 5S en çok kamera konusunda eleştiri almıştı ama yeni telefonun da ise bu açık kapatılarak 13 megapiksel bir kamera ve çift Led flaş ile yola devam edecek. 16 GB modeline de veda edecek olan Apple firması İPhone 6 ile birlikte en düşük hafıza kapasitesini 32 GB boyutuna çıkaracak. Buradaki asıl bomba ise Note 3+Gear akıllı saati gibi bir beraberliği iPhone 6 ve iWatch'i birlikte göreceğ imizdir.

Joseph Farahi isimli tasarımcı, YouTube üzerinden iPhone 6'nın nasıl görüneceğine ve teknik özelliklerinin neler olacağına dair bir video yayınladı. Josph Farahi'nin konseptine göre İPhone 6, 5.1 inç büyüklüğünde Retina 2 ekran, 10 MegaPiksel kamera, güneş enerjili şarj ve stereo ses çıkışı gibi özelliklere sahip olacak.

İPHONE 6'NIN TÜRKİYE FİYATI NE KADAR OLACAK?

iPhone 6 hakkında gelen bir çok söylenti Jefferies & Co. Analistleri tarafından destekleniyor. Büyük ekranlı İPhone 6'nın Retina özelliği ile gelmesi ekrana güzellik katacak. Ve iPhone 6'ya daha şimdiden bir fiyat biçilmiş durumda. iPhone 6'nın 600$ fiyatla gelmesi bekleniyor.

Türkiye'de 2500-2900 TL arasında piyasaya sunulması bekleniyor. Android ve Windows Phone tarafında üst seviye akıllı telefonların kamera çözünürlüklerinin artık 20MP sınırını zorlamaya başladığına şahit olurken Apple ise 3 nesildir iPhone kamera çözünürlüğüne dokunmuyor.

Farklı teknolojilerle kameranın düşük ışık gibi pek çok konuda çekim kalitesini artıran Apple, 8MP çözünürlüğü korumayı tercih etti. Yeni iddialar bir nesil daha çözünürlüğün devam edeceğini işaret ediyor. iPhone 5S kamerası 8MP çözünürlükte iken f/2.2 diyafram aralığı ile geliyordu. Megapiksel kavramının kameranın gerçek performansını ortaya koymadığı bilinse de iPhone 5S kamerası yer yer Galaxy Note 3 ve LG G2 modellerinden geride kalıyordu.

İddialara göre Apple yeni iPhone modelinde çözünürlüğü korurken sensör boyutu ve diyafram aralığında değişiklikler olacak. Sensörün boyutu 1/2.6 inç olarak belirlenirken, diyafram aralığı da f/2.0 ölçüsünde olacak. Bu gelişmelerin özellikle düşük ışıkta çekim kalitesini artıracağı belirtiliyor.

Kameranın diğer bir dikkat çekici tarafı ise optik imaj dengeleme - OIS desteği sunacak olması. Piyasada sınırlı sayıda akıllı telefonda yer alan OIS desteği sayesinde yeni iPhone önemli bir avantaj elde edecek.

Apple'ın CMOS sensör bileşenini Sony'den, diğer bileşenleri ise LG ve Sharp'tan tedarik edeceği ifade ediliyor. Yeni iPhone modelinin ne zaman lanse edileceği konusu ise halen tartışmalara konu oluyor. Bazı kaynaklar Temmuz ayını işaret ederken, bazı kaynaklar ise Eylül ayında ısrar ediyor.
 

Benzer konular

Top