1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

İran'a İlk Yardım Türkiye'den

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve Papatya tarafından 15 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

1. Papatya
    Meşgul

Papatya Sözlerimi Geri Alamam.* Süper Moderatör

Beğenileri:
    5.770
    Ödül Puanları:
    10.980
    Yer:
    Seattle.
    Banka:
    4.917 ÇTL

İran'da meydana gelen iki depremin ardından bugün yardım çağrısı yapan İran'a ilk yardım Türkiye'den geldi.

Cumartesi günü ardı ardına gelen iki depremin ardından bugün yardım çağrısı yapan İran'a ilk yardım Türkiye'den geldi. İran Kızılayı insani yardımları kabul ederken, Türk yardım görevlilerinin ise geri çevrildiği belirtildi.

İran basını, Türk arama kurtarma ekibinin yerel kuruluşlarla koordinasyon içinde olmadığı gerekçesiyle Türkiye'ye geri gönderildiğini yazdı.

Bu arada Azerbaycan da yardım malzemesi yüklü 35 TIR'ı İran'ın Doğu Azerbaycan eyaletine gönderdi. Aralarında ABD'nin de olduğu çok sayıda ülke de İranlı depremzedelere yardıma hazır olduklarını duyurdu. Papa 16. Benedikt de uluslararası toplumdan, İran'da depremden mağdur olanların yardımına koşmalarını istedi.

İran'ın Doğu Azerbaycan eyaletini vuran depremde 300'den fazla insanın hayatını kaybetmişti. Deprem bölgesinde acil gıda, su ve çadır ihtiyacının olduğu belirtiliyor.

Sayfayı Paylaş