Irkların Kaynağı

Absent

Özel üye
Katılım
17 Ksm 2013
Mesajlar
3,748
Beğeniler
2,342
Şehir
Neverland
#1
Kuran ve cifire göre yeryüzünde Hz.adem-havva çiftinin merkezi ırkı yanında türlü mutasyonları olan kuşaklar türemiştir.Nuh tufanı sırasında da bu sayısız mutant ırklarından ani değişime uğramış farklılıklardan iki grup gemiye alınmıştır.

Sözkonusu mutantlardan ilki bir kromozom bozukluğu olan ‘’mongol’’ hastalığıdır.İnsan soyu 46(23 çift) kromozomdan türerse de,47 kromozomlu ‘’mongol’’hastalığı,ruhsal olarak embesil,geri zekalılık;fizyolojik açıdan da ‘’moğol’’ırkının özellikleri olan çekik gözlülük,sarı ten,köselik başta olmak üzere türlü özellikler taşımaktadır.

İkinci tür mutantlar ise mongol hastaları tersine kromozom-gen bozukluğu değil;göz,ten ve saç-kıla renk veren pigment ekstremleridir bunlarda iki türlüdür:
1-Pigmentlerin dezoksidasyonu:Simsiyah ten rengi sonucu pür-negro denilen zencilik
2-Pigmentlerin oksidasyonu:Bembeyaz saç,kıl,kirpik,kaş,pembe göz ve ten rengi denen ‘’alba’’ekstremidir böyle insanlar gün ışığına bakamaz ve gözlük takarlar.

Gerek mongol gerek pigmentasyon hastalıkları mensupları merkezi ırktan olanlardan doğan çocukları ana-baba özelliğini sentezleyeek zekaca normal;ten-göz vb. rengi itibariyle de ara-fazlar ve nüanslar içerebiliyorlar

Mongol ırkı denen şimdiki Çinli,Moğol,Tibetli,güney doğu Asyalı,Kızılderili,Japon,kore,Tunguz,Eskimo vb.gibi dünya nüfusunun yarıdan fazlasını oluşturan topluluklar böylr bir katmanın ürünleriir.
Başka bir açıdan baktığımızda pigment ekstremlerinin merkezi ırk/kumral ile buğday arası görünüşü olanlar)karışmasından daha doğrusu karılmasından çeşitli ara-fazlar denilen çeşitlemeler ortaya çıkmıştır.
Esmer kategorisine girenler,daha az açık tenli aborjinler ve Afrika halkları,çikolata renkli hami-habeş vb.zenciler koyu esmer Akdeniz ırkı gibi ırklardır.
Sarışın kategorisine girenler gürcü ırkları,Kafkas ırklarıdır bunlarında kumral sarışın,açık sarışın,platin sarışın gibi çeşitleri vardır bunlardan töton denen kuzey ırkı turan yani fin-macar ve ön türk ırklarını kapsar.
Bu ırklar bilimsel olarak kategorize edilmez ama bazı ipuçları vardır örneğin Hz.nuh ve eşi,dört oğlu gelinleri ve torunlarıyla birlikte tufan gemisini inşa ederken dünya bildiğimiz gibi dğildir henüz ekseni eğrilmemiş ve mevsimler oluşmamıştır kıtaların şekli bambaşkadı hatta Hz.nuhun kendisi bile insan benzerinden çok farklıdır bu fark oğullarına kıyaslanınca açıkça ortaya çıkar
Hz.Nuh’un uyardığı kavmin adı ‘’magami’dir bu mongol hastalığının ıslah edilmemiş bir türüdür cifirde magami ile mog=mecüc=cüce anlam olarak birbirine eşittir.
Hayvan seleksiyonları gibi bu kavimdende imanlı olanların seçildiği ve toplam 83 kişinin nuhun gemisine alındığı söylenmektedir bunlardan biride bazı kaynaklarda saçları ve tenleri tuz rengi olduğu söylenen bir ırktandır gemici ve uzak-kuzeyden geldiği söylenir burada tuz kelimesi buz ve kar yerine kullanılmıştır işte bu ırk alba ırkı olan kuzey ırkıdır.Nitekim iskandınaz mitoslarında ‘’Hvetterammannaland’’yani bembeyaz saçlı adamlar ülkesi terimi vardır bunun gibi gemiye çok siyah ırktanda alınanlar olmuş ve zencilerin atası olmuşlardır.

Hz.Nuh’un dört oğlu vardır bunlardan en büyüğü olan Yamm yani Kenan babasına inanmayıp itaatsizlik ettiği için dev bir dalgatarafından yokedilmiştir bunun özelliği çok iri-dev gibi olmasıdır ve bu özelliklten dolayı yecüc=gog=yüce,büyük ırkın atası olarask kabul edilir bu ırk kıyamete yakın ortaya çıkacaktır görüldüğü gibi hem yecüc hemde mecüc ırklarının temeli ve dayandığı noktalar ilginç ve anlamlıdır.
Diğer oğul Ham’dan günümüzün Berberileri,mağriplileri ve özellikle Habeş eski mısır halkları ve dilleri ortaya çıkmıştır bunlar siyah ırkın en açık tonda olanlarıdır.Bir diğer oğul Sam’dan olanlar ise Samiler ve hint-iran ırklarıdır Yafes ise kumral-sarışın ırkın atasıdır eski türk –fin efsanelerindeki yavuz,oğuz,yabguz gibi ırklardır.

Görüyoruz ki ırkların kaynağı Nuh tufanına dayanmakta ve bir tufan seleksiyonu seçmesi olarak gemiye binenlerden gelmektedir gemiye alınmayanların kıyamete yakın ortaya çıkacak çeşitli kavimlerin atası olması ilginçtir demekki emir bu doğrultuda gelmiş ve doğal olmayan bir seleksiyonla dünya hayatının şimdiki temelleri atılmıştır.
 

Benzer konular

Top