İş Arkadaşınıza Aşık Oldunuz mu?

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,252
Takım
GALATASARAY
#1
İş Arkadaşınıza Aşık Oldunuz mu?

İş arkadaşınızla gerçekten ilişkiye girme kararı almadan önce, bu ilişkinin yeni kariyer ilerlemelerinde size getirebileceği bütün potansiyel getiri ve götürülerini gözden geçirin. Daha sonra kendinize dürüstçe sormalısınız; 'Benden götürdüklerine değer mi?'Getirileri

Birçok yeni ilişkide olduğu gibi, gerçek heyecanlar ilk safhalarda olur: flört, gizli e-mailler, gülümsemeler ve seksi bakışlar, oyuncu şakalar ve mektuplar. Bütün bunlar ofisteki uzun ve zor gününüzü kolaylaştıracak artılar. Bir de daha özel getirilere bakalım.

Sabah kalktığınızda kendinizi canlanmış hissedecek, ofise sizin girdiğinizi gördüğünde yüzünde beliren gülümsemeyi ve onu en güzel kıyafetlerini giymiş olarak görmek için sabırsızlanacaksınız. Belki de yanağa kondurulmuş bir 'günaydın' öpücüğünü, tabii ki herkesten gizli.

Ofisin en yakışıklı erkeğiyse, siz de kendinizi şanslı hissedecek ve hayatınızdaki bu yeni heyecan ile kendinizi ofisin güzel kızı gibi göreceksiniz. Ancak, ofisteki diğer kızlar bunu fark ettiğinde biraz kıskanabilirler. Ama umursamazsınız, nasıl olsa küçük dağları siz yarattınız değil mi?

Beraber yemeğe çıkmayacaksınız. Başka bir sıkıcı ofis yemeği birden içten bir öğle yemeği randevusuna dönüşüverir, belki de bir flörte, eğlenceye ya da çarçabuk bir sekse.
Özel anlarınızda, haftada 40 saati beraber çalışarak geçirdiğiniz için, konularınız bayatladığında konuşacak yeni bir şeyler bulabilirsiniz.

İşle ilgili problemleriniz olduğunda her zaman bunları paylaşacak biri olacak. Aynı şekilde, biraz nefes almak istediğinde siz de onun yanında olacaksınız.

Gün boyunca ofiste beraber ve daha sonra diğerlerinin bakışlarından uzak olmak çok daha heyecanlı olabilir.

Eğer iyi bir kimyanız varsa, grup halinde çalışmak iyi olabilir hatta bazı işlerde birbirinizi tamamlayabilirsiniz.Götürüleri

Hayatta her şeyde olduğu gibi, iyiler hep kötülerle beraber gelir. Ancak kötü olduğunda gerçekten kötüdür.

İşler istediginiz gibi gitmediğinde, kişisel ya da işle ilgili bir konu olsun, siz ve ofis sevgiliniz arasındaki gerginliğin üzerinizde ekstra baskı yaratması belki de isteyeceğiniz son şeydir. Bu soğuk ve sert gerginlik arttığında gerçekten kafanızı patlatacak gibi olabilir. Daha da kötüsü ofistekilerin bu gerginliğe şahit olmalarıdır. Hiç de hoş değil.

Ofis saatleri sırasında birbirinize özel zaman ayırdıkça, diğer iş arkadaşlarınızdan kendinizi soyutlayacaksınız. Yapabileceğiniz en kötü şey iş arkadaşlarınızlarınızı kendinizden uzaklaştırmak olur, özellikle de iyi bir kişisel ilişki geliştirdiklerinizi. Şirket rüyasındaki canavar başını göstermeye başlayınca, kendinizi ofisteki yabancı olarak bulacak ve eski ilişkilerinizi yeniden kurabilmek ve güvenlerini kazanmak için fazladan zaman ayırmak zorunda kalacaksınız.

İşler iyice zorlaştığında, küçük ofislerde birinden kaçmak zorlaşabilir. Şans bu ya, çalışma alanınız onunkinin hemen yanında ve onu bütün hafta boyunca görmezden gelmek mümkün değil.
Daha büyük bir ofiste bunu başarmanız daha mümkün olacaktır.
Ofis dedikoduları terfi şansınızı da azaltacaktır. Patronunuz ilişkinizle işinizle olduğundan daha ilgili olduğunuzu görürse bu küçük aşk notlarını pembe külotlara yazmak zorunda kalabilirsiniz.

Çalışma arkadaşlarınız özel hayatlarında her ne kadar çok heyecan duyarlarsa duysunlar, sizi her zaman iş üstünde yakalamaya çalışırlar. Eğer siz ve bayan arkadaşınız arasında bir şey olduğunu fark ederlerse, bunu ortaya çıkarmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklardır. Eğer ofis saatleri içinde özel bir durumda yakalanırsanız, bittiniz. Sadece bu bile profesyonel duruşunuza ciddi derecede zarar verecektir.

Eğer kötü bir gün geçiriyorsa, bilin bakalım bunu işte duyacak ilk kim olacak? Belki de özel zamanlarınızda da bir süre. Eğer ruh halinde dalgalanmalar oluyorsa, açıkça 1 numaralı düşman siz olacaksınız.

Ayrılma

Birçok ilişkide olduğu gibi, eğer yürümezse bunun en kolay yol olduğunu düşünebilirsiniz. Eğer ayrılmaya karar verirseniz, bu haftada 40 saatlik zaman ayrılmanın ilk zamanlarında cehennem azabı gibi gelebilir. Normal bir ilişkiden ayrılmanın en güzel yanı bir daha onu görmek zorunda olmayışınızdır.
Açıkçası, bir ofis ilişkisinde işler böyle yürümez. Eğer bitmesinden siz sorumluysanız, rövanş isteyebilir ve iş hayatınızı cehenneme çevirebilir. Sizi sıkıştırmaya bile çalışabilir. Öte yandan, eğer o bitirirse, zorlu taraf siz olabilirsiniz ve kendi rövanşınızı arayabilirsiniz. Daha da kötüsü, kıskançlığınız onu başka çalışanlarla flört ederken, yemeğe çıkarken ya da sadece kendi hayatına sizsiz devam ederken görürse ortaya çıkacaktır.

Böyle huzursuzluklar işteki performansınızı hep kötü etkiler. Son olarak, eğer onun hakkında başka çalışanlarla ilgili dedikodu çıkarırsanız ya da beraber iyi günlerinizle ilgili boş boğazlık ederseniz, bunların dönüp sizi bulma ihtimali çok yüksek.Profesyonel bir karar verin

Evet ona sahipsiniz. Kendinizi böyle zor bir durumda bulursanız, doğru hissettiğiniz gibi davranın. Ancak böyle bir kariyer kaosunda çakılmaya giderken kafanızda iyi ve kötü taraflarını tartmayı unutmayın. İşinizi ve ilişkinizi beraber yürütebileceğinize gerçekten inanıyor olsaniz bile, bırakın profesyonel ve özel hayatınız ayrı kalsın.
 
Düzenleyen yönetici:

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,252
Takım
GALATASARAY
#3
hiç öyle bir şansım olmadı hepsi bayan..:D
Aşk farklı bişey ya nerden ne şekilde geleceği belli olmuyor. Herkes iş arkadaşına aşık olacak diye birşey yok:)
Benim eskiden vardı etrafımda iş arkadaşları ama hiç o gözle bakmadım :D
 

Mod-53

Uzaklardayım
Özel üye
Katılım
16 Eyl 2011
Mesajlar
1,895
Beğeniler
84
Şehir
İSTANBUL
#10
İş arkadaşlarımı ailem gibi gördüğümden aşık olmadım bu güne dek ben onlara deyil işlerine aşığım ...

bu saatten sonra ne olur bilmem ..beni etkilemesi lazim yada çok çok düzgün ve dürüst olmali ki
 
Top