1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

İş hayatında topuklu ayakkabı damgası

Konusu 'Kariyer' forumundadır ve Papatya tarafından 5 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. Papatya
    Meşgul

Papatya Sözlerimi Geri Alamam.* Süper Moderatör

Beğenileri:
    5.772
    Ödül Puanları:
    10.980
    Yer:
    Seattle.
    Banka:
    4.919 ÇTL

Kadınların istihdamdaki yeri Türkiye için her dönem sıcaklığını koruyan gündem maddesi olarak karşımıza çıkıyor.
    Ekonomide yaşanan olumlu gelişmeler ile hızlı bir gelişim ve değişim dönemine giren Türk iş dünyasında kadınların iş gücüne katılım oranında sevindirici gelişmeler yaşanıyor.
    İş dünyasına kadınların istihdamı, eğitim düzeyine paralel olarak artış gösterirken, kadınların kariyer beklentileri yükselirken kayıt dışı çalışma oranı da geriliyor.

Eleman.net’in verilerine göre, bu yıl iş arayışında olan kadın adayların sayısı bir önceki yıla göre yüzde 33 oranında artış gösterdi.
    Kadın adayların yüzde 36'sı İstanbul'da yer alıyor.
    İstanbul'u İzmir, Ankara, Bursa gibi diğer büyük iller izliyor.
    Bugün veri tabanında 920 bin kadın üyenin bulunduğu Eleman.net üyelerinin yüzde 44'ü kadınlardan oluşuyor.

Kadın çalışanların en çok arandığı sektörler

Gıda

İlan oranı: 7,3% , İlan sayısı: 963

Eğitim

İlan oranı: 7,0% , İlan sayısı: 921

Bilgisayar / BT / İnternet

İlan oranı: 6,4% , İlan sayısı: 840

Tekstil

İlan oranı: 5,7% , İlan sayısı: 750

Mağazacılık / Perakendecilik

İlan oranı: 4,6% , İlan sayısı: 612

İnşaat

İlan oranı: 4,4% , İlan sayısı: 582

Reklamcılık

İlan oranı: 4,0% , İlan sayısı: 537

Hizmet / İşletme servisi

İlan oranı: 3,7% , İlan sayısı: 486

Elektrik ve elektronik

İlan oranı: 3,6% , İlan sayısı: 480

Restorancılık

İlan oranı: 3,5% , İlan sayısı: 462

Kadınların en çok tercih ettiği sektör eğitim

Adayların halihazırda çalıştıkları sektörlerin başında yüzde 11,5 ile eğitim sektörü geliyor. Başvurular da en çok bu sektöre yapılıyor.

Adayların yüzde 12'si muhasebe departmanında çalışırken, yapılan başvurularda yüzde 5 ile muhasebe departmanı başı çekiyor.

Alıntıdır.

Sayfayı Paylaş