1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

İş Stresinizi Yönetmek

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve Çağlayağmur tarafından 23 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

 1. Çağlayağmur

  Çağlayağmur Mutlu Süper Moderatör

  Katılım:
  15 Aralık 2010
  Mesajlar:
  15.238
  Beğenileri:
  4.870
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Yer:
  Ankara
  Banka:
  3.723 ÇTL
  Stresi azaltıcı önerilerden istifade edebilirsiniz
  * Kariyerinizdeki performansınız ve işiniz hakkında en az yılda bir kez uzmanla görüşün. En iyisi 3 ya da 6 ayda birdir. Eğer performans değerlendirmesi hayatınının zaten parçasıysa tekrar gözden geçir, strese neden olan etkenleri bulmak için aşağıdaki soruları ya da benzer soruları kendine yöneltebilirsin.

  - Bu pozisyondan beklentilerim nedir?
  - Şirket nereye gidiyor ve bu planın içinde nasıl yükselerim?
  - İşimi nasıl yapıyorum?
  - Güçlü yönlerim nelerdir?
  - İlerleme noktaları nelerdir?
  - Eğer işimle bir problem olursa benden ne beklenebilir?
  - Şimdiki yüksek performansım devam ederse, nasıl ve ne zaman ödüllendirilebilirim?

  * Vaktinizi iyi yönetin. İşinizden ya da evinizdeki ofisinizden ayrılmak için bu önemlidir.
  * İşinizi daha iyi yapmak için ara vermiyorsanız, bunun için yoğun stres altında kalma bedeli ödersiniz. Ara vererek çalışmak sizin motivasyonunuzu olumlu etkileyecektir.
  * Eğer işvereniniz rahat çalışma planını tercih ediyorsa, bunu kendi çalışma stilinizi oluşturmak için kullanabilirsiniz. Örneğin, daha uzun bir öğle arası için işe erken başlayabilir, böylece dışarı da rahatlamak için zaman yaratabilirsiniz.
  * Fişleri çekin. Telefon ya da internet, müşteriler, şirket çalışanları yani herkesin size ulaşabilmesini sağlayan bir araçtır. Teknolojinin işveren ile kendi zamanının sınırlarını geçmesine izin verme. Cep telefonunu işyerinde bırak, yanında taşıman kesinlikle gerekli değildir. Evden e-maillerini kontrol etmekten kaçın.
  * İşini ne zaman bırakacağını bil. İşin stresli olduğu için gerçekten felaket hissediyorsan ve öneriler senin için faydalı değilse belki işini değiştirmeyi düşünme zamanı olabilir.
  * Problemin sizden mi yoksa işinizden mi kaynaklandığından emin olun. İşinizi bırakmadan önce diğer iş seçeneklerini araştırın. İşsiz olmak sizi daha çok stres altına sokabilir. En ideali işten ayrılmadan önce iş bulmaktır. Bazen bu da mümkün olmayabilir. İşsizlik ya da işinizdeki olumsuzluklardan hangisinin sizin için daha az stresli olduğuna karar verin ve buna göre hareket edin.
   
Benzer Konular
 1. Kerberos84
  Mesaj:
  1
  Görüntüleme:
  843
 2. ZeyNoO

  Yönetmek Sanatı

  ZeyNoO, 14 Aralık 2009, Paylaşıldığı Yer: Kariyer
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  617
 3. YoRuMSuZ
  Mesaj:
  11
  Görüntüleme:
  1.991
 4. ZeyNoO
  Mesaj:
  1
  Görüntüleme:
  6.590
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş