Işıldayan Makyaj Kalemleri

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,809
Beğeniler
6,476
Şehir
Seattle.
#1


Deborah Grayson

Jerry’yi nerde gördüğünüze dayanarak çarpıcı değişikliğe katlanmak için onun günlük görünümlerinin olduğu Seinfeld bölümünü “iki-yüzlü” hatırlıyor musunuz? Bir restaurantın arka kabininde, Jerry şaşırtıyor; bir taksinin içinde onun yanında oturuyor, o değil. Jerry sinirlenecek, ve çok tuhaf bir durum. Tabiî ki, gerçekte şekil değiştirmiyor; hepsi bir sezgi…. ve ışıltı. Işıltılı kalemler sizin ışık saçmanızı sağlayacak, tıpkı bir değnek üzerindeki güneş ışığı gibi uygulanmış stratejik bakımı ve bu aydınlatıcı hayranlıklar, sizin bu ışığı yakalamanızı sağlayacak, böylelikle pohpohlayan ışığa odaklanacaklar. Ancak, akıllıca bir yöntemle kötü bir haber değil. Uygulama, yer, doku ve çevre gibi düşünebildiğiniz birkaç şey var! Bir kılavuz var.

Temel Uygulama

Belirgin bir çizgi elde etmek için makyaj kaleminizi açın. ( her bir kaleme uygun boyutlarda özel kalem traşlar mevcuttur. )

Gözlerinize bakım yapmak, gözlerinizin ilgi çekici olması ve az belirginli bir görünüm için geçici kabataslak bir çizgi olsun ya da daha ağır bir el hareketiyle veya daha belirgin bir tabaka olacak şekilde göz kalemi ile derinizin üzerine doğru bir çizgi çizin.

Yayılmış bir görünümü tercih ediyorsanız, “yaygın” sünger fırçası veya parmağınız ile hafifçe karıştırın. Bu fazla aydınlatıcı değneklerin güzelliği, her bir çizgi ve renk tonu olarak kullanılabilinir.

Geniş-Set Gözler: Parlak nokta, göz kırışıklığının orta yerine uygulandığında ve dağıtıldığında muhteşem görünüyor. Bu yöntemle, gözlerinizi kırptığınızda dikkat çekiciliğin parıldaması ortaya çıkıyor, tıpkı bir güneş ışığı gibi yayılıyor!

Kapalı-Set Gözler: Kirpiklerinizin üst kısım hizası boyunca bir çizgi çizerek ve denek taşı olarak irisinizin dış alanlarını kullanarak göz kapaklarınızı ortaya çıkartın. Gözlerinizin belirgin olmasını önemsemeyin, karıştırın. Bu geniş-set gözlerin aydınlığını oluşturur.

Dudaklarınızı şişkinleştirin veya dolgunlaştırın:
dudaklarınızın daha dolgun görünmesini sağlayacak ışıltılı dudak kalemleri yerine, kaş kavisinizin altında bir yer belirleyin. Bu dengeleyecektir.

Küçük dudaklar: Tüm dudağınıza bu ışıltılı kalemleri sürün. Bu yöntem, ışığı yakalamanıza yardımcı olacak ve küçük dudaklarınızın daha dolgun görünmesini sağlayacak.

Düz dudaklar: Kırışıklığı olmayan gözler, gözlerin belirgin iç kısmında olan ışıltılı kalemler ile korkunç görünürler. Yukarı bir hareketle karıştırın, alın kemiğinize doğru bu, o bölgelerin aydınlanmasını sağlayacak.

Koyu Halkalar veya Lekeler: Şimdi bölgelerin taslağını çizin ve karıştırmak için parmağınızla ovun. ( parmağınızın aşırı sıcaklığı, aydınlığın yayılmasını sağlayacak.) Hafifçe uygulayın.

Çeşitli Dokular

Pırıldamak: Parıltıları içeren ışıltılı kalemler en dağınık olanlardır; çünkü düzensiz bir biçimde dağıldıkları için görülürler ve bunlar gece partileri, disko dansları ve benzerleri için harika olurlar. Pırıldamanın yansıması ilgi çekici olur. Ben, gerçekten bu yöntemi seviyorum. Dudakları ortaya çıkartan ışıltılı kalemleri kullanın. Dudaklarınızın orta yerine, elmacık kemiklerinizin üzerine uygulayın. The Channel Cher döneminde diskoda kullandı.

Parıltı: Parıldamanın daha az agresif kuzeni olarak parıltı ile ışıltılı kalemleri düşünün; gözlerini kamaştırdı fakat hiddetli bir şekilde değil. Gerçek pırıltı parçaları görünür, ama tıpkı kum taneleri gibi çok küçük.

Belirgin bir parlayışınız olacak.

Parlaklık: Parlaklık ile ışıltılı kalemlerinizi arıtın. Parlak, pürüzsüz ve değişmez. Sadece yayılmış bir arzudan başka herhangi bir şeylerin parçalarını göremezsiniz. Parlaklık, , ışığı yansıtarak iyi çizgileri yayarken 30 yaşın üzerinde olan bizleri son derece pohpohlar.

Mat: Parlak bir yansıma olmaksızın dokuyu dikkat çekici bir şekilde matlaştırın. Böylece koyu bölgeler aydınlanır ve bu bölge aynı yöntemle gizlenir. Ayrıca, cımbızla alınmış kaşlarınızın tekrar çıkmasını beklerken göz halkalarının alt kısmını, güneş lekelerini, örümcek venlerini, kılcalları hatta uzamış kılları bile kapamada çok etkilidir!

Son Bir Tavsiye: Nerede olacağınızı düşünün.
Bürünebileceğiniz ışıltıyı tahmin edin. Mesela, geç saatlerde olan partilere gidiyorsanız parlaklık veya pırıldamak göz alıcı olabilir. Laptopunuzla çalışmak için bir kafeteryaya gittiğinizde güzel ve zarif komşunuzla tanışmak için , az parlaklık ile ışıltılı kalemler gözlerini yakalayabilmede etkili olabilir!

Tavsiye edilmiş parlatıcı kalemler

Ürünün Adı: Hard Candy Glitter Eye Pencil in Trailer Trash
Mikro-dolgun formül sayesinde bu gümüş gibi parıldayan kalemler hiç kimsenin işi gibi ışığı yakalayamaz.
Satış Noktası: www.sephora.com

Ürünün Adı: Benefit Gilded
“24-ayar altın bir değnek,” bu ışıltılı kalemler Allure editörünün seçtiği ödülü aldı.
Satış Noktası: www.bebefitCosmetics.com

Ürünün Adı: Urban Decay Pocket in Goddess
Yoğun, gümüş gibi dumanlı mavi, parıldayan, kremli pudra formülü. Bu ciddi parıltı!
Satış Noktası: www.urbanDecay.com

Ürünün Adı: Pixi Eye Definer in No:2
Yanar dönerli, hafif yansıma zerrecikleri, bu çok büyük ışıltılı kalemlerin parıldaması
Satış Noktası: www.sephora.com

Ürünün Adı: Body and Soul Aqua Liner in Seduce.
Bu ürün, cildinize pürüzsüz, deniz yeşili sade bir parıltı verir, süngerle uygulaması mevcuttur ve ıslak veya kuru olarak kullanılabilinir.
Satış Noktası: www.sephora.com

Ürünün Adı: Anastasia Eye Lights in Chiffon Shimmer
Bu hassas, yanar döner şeftali, kalemi bir sürüş ile gözlere, yanaklara ve dudaklara saten parlaklığını verir.
Satış Noktası: www.sephora.com

Ürünün Adı: Shu Uemura
Bu bakım artistlerin favori düellosudur, bir tarafı mat beyaz ve diğer tarafı ise inci gibi parlayan beyazlıktır. Koyu bir görünüm için birlikte kullanın veya daha fazla arıtılmış parlaklık için inci gibi olan kısmı kullanın.
Satış Noktası: www.shuUemura.com

Ürünün Adı: Benefit High Brow
Yumuşak mat pembe bir renk yarı saydam olan ışıltılı kalemler, biraz zaman vererek ışığı yakalamak için alnın altındaki bölgeye özel olarak üretildi.
Satış Noktası: www.benefitCosmetics.com

 

Benzer konular

Top