ISO dosyasını bir CD veya DVD yazma

CeBuR

[maximum hokeli]
Özel üye
Katılım
1 Tem 2011
Mesajlar
2,757
Beğeniler
97
Yaş
38
Şehir
artvin
#1
Windows 7'nin tüm sürümleri için geçerlidir.


Sürümleri karşılaştırın
ISO dosyasını bir CD veya DVD yazma

Bir ISO dosyasını bir disk görüntüsü olarak da bilinir, bütün bir veri CD ya da DVD'nin bir kopyasını tek bir dosya. Bir ISO dosyasını bir CD veya DVD yazmak, yeni bir disk orijinal disk olarak aynı klasörler, dosyalar ve özellikleri vardır. ISO dosyasını almak için en yaygın yolu bir web sitesinden indirebilirsiniz. Örneğin, karşıdan yüklemek ve ardından bilgisayarınıza yazılım güncelleme ISO dosyasını kullanmak olabilir.

Genellikle ya. Iso veya img dosya adı uzantısına sahip bir disk görüntü dosyası, Windows Disk Image Burner ile kaydedilebilir CD ya da DVD yakabilir. Kaydedilebilir CD, DVD veya Blu-ray yakmak ister Disk disk yazıcı ve disk yakmak türüne bağlıdır, disk görüntü dosyasının boyutu yanı sıra kullanmayı planladığınız hangi cihaz disk.

Disk yazıcı bir kaydedilebilir CD, DVD veya Blu-ray Disc takın.

Başlat düğmesini tıklatarak Bilgisayar'ı açın. Ve sonra Bilgisayar tıklayarak.

Windows Gezgini, disk görüntü dosyasını bulun ve sonra çift tıklatın.

Windows Disk Image Burner Disk brülör listeden birden fazla disk yazıcı varsa, kullanmak istediğiniz brülör tıklatın.

(Opsiyonel) disk disk görüntü doğru yanmış olduğunu doğrulamak isterseniz, onay kutusunu yanma sonra doğrulayın disk seçin.

Disk görüntü dosyasının bütünlüğünü önemli ise (örneğin, disk görüntü dosyasını bir firmware güncelleştirmesi içerir), bu onay kutusunu seçmelisiniz.

Disk yakmak için Yaz'ı tıklatın.

Notlar

Bir üçüncü taraf CD veya DVD yazma programı bilgisayarınızda yüklü ise, disk görüntü dosyasını çift tıklatın, bu program açabilir. Bu olur ve yerine disk görüntü dosyasını CD veya DVD yazmak için Windows Disk Image Burner kullanmak istiyorsanız, disk görüntü dosyasını sağ tıklatın ve sonra Yanık disk görüntüsü tıklatın.

Windows Disk Image Burner kullanarak disk görüntü dosyaları oluşturmak mümkün değil. Bir disk görüntü dosyası oluşturmak için, üçüncü parti bir CD veya DVD yazma programı veya bir CD veya DVD diske görüntü dosyaları oluşturmanıza olanak tanır başka bir program yüklemek ve kullanmak gerekir.
 

Benzer konular

Top