1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

İspanyolca nasıl geliştirilir

Konusu 'Yabancı Dil Eğitimi-The Foreign Language Education' forumundadır ve dderya tarafından 19 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Etiketler:
 1. dderya

  dderya kOkOşŞ AdminE

  Katılım:
  29 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  12.184
  Beğenileri:
  7.984
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  izmir :)
  Banka:
  126 ÇTL
  Dünyanın en çok konuşulan ve kullanılan üçüncü dili olan İspanyolca, yalnızca günlük hayatta değil, aynı zamanda ekonomi, finans, ticaret ve akademi dili olarak da bilinir. İspanyolca’yı geliştirmek, hayat boyunca devam edecek bir süreçtir ve kararlılık, devamlılık gerektirmektedir.

  İspanyolca nasıl geliştirilir, yapılması gerekenler nelerdir?

  Dili kullanın: Seviyeniz ne olursa olsun, İspanyolca bilginizi mümkün olduğunca kullanmalısınız. İspanyolca’yı yalnızca okulda, dil kursunda kullanmak yetmez, aynı zamanda hayatınızın da bir parçası haline getirmelisiniz. Bunu da İspanyolca kelime dağarcığınızı geliştirerek başarabilirsiniz. Kelime bilginizi geliştirmek için, İngilizce ve İspanyolca’da birbirine benzeyen kelimeleri bularak öğrenebilir, yanınızda sürekli sözlük taşıyabilir, her gün 5 kelime limiti koyabilirsiniz.

  Profesyonel yardım alın: İspanyolcanızı en üst seviyeye taşımak için, dil kurslarına gidebilir ya da özel dersler alabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki, bireysel çalışmaların hata payı daha fazladır.

  Günlük limitler oluşturun: Hedefiniz her gün İspanyolca çalışmak olabilir. Her gün 1 saat İspanyolca çalışabilirsiniz. Kendinize koyacağınız limitleri de gün geçtikçe arttırabilirsiniz.

  Kendinizle konuşun: İspanyolca isimler, eşyalar, sıfatlar öğrenebilir ve bunları günlük yaşamınızda kendinize anlatabilirsiniz. Bunun için aile üyeleri ya da arkadaşlarınızdan yardım alabilirsiniz, ya da örneğin ev içerisinde gördüğünüz eşyaların isimlerini kendinize tekrarlayabilirsiniz.

  Medyadan yararlanın: Televizyon dizileri ve filmleri İspanyolca dublaj ya da seviyenize göre, alt yazı ile izleyin. Zamanla siz de kelimeleri anlayacak, cümlelerin içinden seçecek ve İspanyolca bilginizi bir üst seviyeye taşıyacaksınız.

  Okuma ve yazmanın gücünü küçümsemeyin: Çizgi romanlardan şiir kitaplarına, çocuk kitaplarından sesli kitaplara kadar İspanyolca ilginizi ne çekiyorsa okuyun. Yazma yetinizi geliştirmek için de günlük tutun. Her gün kullandığınız kalıpların dışına çıkarak yazın.

  Tatile gidin: Dili geliştirmenin en iyi yolu, İspanyolca konuşulan bir ülkenin turist bölgelerinde vakit geçirmektir. Yapabildiğiniz tek şey bir restoranda menüye bakıp İspanyolca sipariş vermek bile olsa zamanla yeterli özgüven ve yeteneğe kavuşarak siz de akıcı bir şekilde İspanyolca konuşabilirsiniz.
   

Sayfayı Paylaş