İsrail Kalbinden Vuruldu

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,611
Beğeniler
6,468
Şehir
Seattle.
#1


İsrail'in başkenti Tel Aviv'de bir otobüste patlama meydana geldi. İsrail medyası otobüsteki patlamada 20 kişinin yaralandığını duyurdu.

YARALI SAYISI 20'YE ÇIKTI

İsrail'in Tel Aviv kentinde otobüste meydana gelen patlamada yaralananların sayısının 20'ye yükseldiği belirtildi.

Kent merkezinde Dan adlı şirkete ait bir otobüste meydana gelen patlamada yaralananların sayısının 20'ye yükseldiği, yaralılardan 3'ünün durumunun ağır olduğu bildirildi.

1 KİŞİ TUTUKLANDI

İsrail Kanal 2 televizyonunun haberine göre, otobüsteki patlamayla ilgisi olduğu şüphesiyle 1 kadın tutuklandı. Haberde, tutuklanan kadının kimliğine ilişkin bilgi verilmezken, patlamayla ilgili olarak bir başka kadının da arandığı ifade edildi.

"İNTİHAR SALDIRISI DEĞİL"

Olayın intihar saldırısı olmadığını açıklayan İsrail polisi, patlamanın otobüsün yakınındaki bombanın patlatılması sonucu meydana geldiğini ileri sürdü.

Yedioth Ahranot gazetesi ise patlamanın Savunma Bakanlığı yakınlarında gerçekleştiğini, askerlere bakanlık binasından ayrılmamaları yönünde uyarıda bulunulduğunu kaydetti.

"BASİT BİR EYLEM DEĞİL"

İsrail polis yetkilisi Yohanan Danino düzenlediği basın toplantısında, patlamanın basit bir eylem olmadığını söyledi.

Danino, patlamayı gerçekleştiren kişi veya kişilerin tespit edilebilmesi için, olay esnasında otobüs içinde ve dışında olan kişilere ve kimin nerede otobüsten indiğine ilişkin ayrıntılı bilgiye sahip olduklarını öne sürdü.

İSRAİL SALDIRILARINDA ÖLEN SAYISI 146'YA ÇIKTI

Öte yandan Filistinli sağlık yetkilileri, İsrail'in düzenlediği en son hava saldırısında beş kişinin öldüğünü belirtti. Bugün içinde ölen Filistinli sayısı dokuza yükselirken, Filistinlilerin toplam kaybı 146'ya yükseldi.

 

Benzer konular

Top