İstanbul iDANS Festivali 2011

Paradoks ~

... Elif ...
Katılım
6 Eyl 2011
Mesajlar
5,136
Beğeniler
70
Şehir
Konya
#1
idans 5 Festivali 2011
İstanbul idans 5


iDANS Festivali’nin beşincisi İstanbul'da çeşitli mekânlarda tüm hızıyla devam ediyor.
Bimeras Kültür Vakfı tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen iDANS Uluslararası Çağdaş Dans ve Performans Festivali, ilk haftasonu dünyaca ünlü dans ve tiyatro topluluklarıyla çarpıcı bir başlangıç yapıyor.Festival 23 Ekim tarihlerine kadar İstanbul’un çeşitli mekânlarında gerçekleşecek.

Günümüzün “yaratıcı kapitalizminde” adeta bir dansçı gibi betimlenen “yeni işçi”den fiziksel ve zihinsel hareketliliğe sahip, çevik, esnek olması, imgelerin, fikirlerin, duyuların ve jestlerin üretimine ve dolaşımına tüm varlığıyla katkıda bulunması beklenmekte.

iDANS Festivali bu yıl da dünyanın dört bir tarafından en yenilikçi ve tartışma açan sanatçıları bu konular çerçevesinde İstanbul’da buluşturacak. Festival, “Misafir İşler” adı altında kurgulanan özel bir uluslararası programla İstanbul’dan sonra önümüzdeki sezon Berlin’de devam edecek.

Festival programı, iDANS’ın kendi ortak yapımlarının, festival için özel yaratımların, film gösterimi ve konuşmaların da yer aldığı 25 proje sunuyor. Bunların yanı sıra festival iki de eğitim ve kapasite geliştirme projesine ev sahipliği yapıyor.
 

Benzer konular

Top