Istanbulda Kanli Baskin :(

Hazangülü

Forum Onuru
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
10,245
Beğeniler
126
#1


1 başkomiser şehit oldu, 1 vatandaş öldüA.A 27 Nisan 2009Bostancı'da polisler sabah erken saatlerde bir hücre evini bastı. 5,5 saat süren çatışma sonunda polisler hücre evine girdi. İçerden bir ceset çıkarıldı. Çatışmalar sırasında başkomiser Semih Balaban şehit oldu, başından vurulan Mazlum Şeker isimli genç hayatını kaybetti. 7 polis ve bir kameraman yaralandı. Kulağından yaralanan NTV kameramanı İlhan Kandaz. 11 yıldır NTV'de kameramanlık yapıyor.
BİNADA PATLAMA OLDU

Operasyonun tamamlandığı apartmanın 1. katında, bir patlama gerçekleşti.

Alınan ilk bilgiye göre, patlamanın, polisin dairedeki bubi tuzağını etkisiz hale getirmek için kontrollü olarak yaptığı işlem sırasında gerçekleştiği sanılıyor.

GÜVENLİK ŞERİDİ DARALTILDI

Operasyon sırasında geniş bir alanda oluşturulan güvenlik şeridi, çalışmanın tamamlanmasının ardından apartmanın bulunduğu sitenin çevresini kapsayacak şekilde küçültüldü. Çevredeki yollar da yeniden ulaşıma açıldı.

Bu arada, ilgili polis birimlerinin incelemelerinin sürdüğü apartman ile çevredeki binalarda kurşun izleri ve yanıkların bulunduğu görüldü.

Öte yandan, basın mensuplarının da güvenlik şeridini aşmasına izin verilmiyor.


 

Hazangülü

Forum Onuru
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
10,245
Beğeniler
126
#2
Bostancı ve Bağcılar'da operasyon


Bu sabah Bostancı ve Bağcılar'da hücre evlerine operasyon düzenlendi. Bostancı'da polis ile teröristler arasında 5,5 saat süren çatışma çıktı. Çatışmada başkomiser Semih Balaban şehit oldu. başından vurulan Mazlum Şeker isimli genç hayatını kaybetti. 6 polis ve 1 kameraman yaralandı. Binadaki görgü tanıkları çatışmada binlerce mermi atıldığını, binanın içinden ve dışından silah sesleri geldiğini söyledi. Operasyonun sona ermesinin ardından hücre evine giren polis bubi tuzağını imha etti. Bu sırada binada büyük bir patlama oldu.

Özel harekat timlerinin de katıldığı ilk operasyon Bostancı'da bir hücre evine yönelikti. Sabah saat 05.30'da Bostancı'da Gösteri Merkezi'nin karşısında bulunan Emanet sokaktaki bir apartmanın birinci katındaki dairedeki saldırganla polis arasında çatışma çıktı.

Çıkan silahlı çatışmada Başkomiser Semih Balaban şehit oldu, başından vurulan Mazlum Şeker isminde bir genç öldü. 6 polis memuru ve NTV kameramanı yaralandı. Yaralılar çevredeki hastanelerde tedavi altına alındı.
 

Benzer konular

Top