İstanbul'da Yarın Kar Alarmı

yeşüLL

limitsizsiniz...!
Özel üye
Katılım
21 Tem 2009
Mesajlar
4,979
Beğeniler
53
#1
Soğuk hava ve kar yağışı bir gün daha çok etkili, hafta sonu Batı bölgelerde sıcaklık biraz yükselecek ve orta Akdeniz üzerinden gelecek yağışlar yağmur şeklinde görülecek...
Hafta başında yurda giriş yapan soğuk hava dalgası bir gün daha etkisini sürdürecek.
İstanbul'da bu akşam ve yarın sabah başta Anadolu yakasında olmak üzere şehrin yükseklerinde yine kar yağışı görülecek. Yarın sıcaklık 4 derece, öğleden sonra bulutlu geçecek.

Hafta sonu İstanbul’da sıcaklık 10 dereceye yaklaşacak. Cumartesi günü lodos esecek ve parçalı bulutlu bir hava olacak. Pazar günü sıcaklık 8 derece ve yağmur görülecek.

Yarın Ankara bulutlu ve soğuk, sıcaklık 2 derece. İzmir yarın da güneşli ancak soğuk, sıcaklık 9 derece ölçülecek. Kente cumartesi akşam yağış gelecek, pazar günü kuvvetlenecek.
Marmara Bölgesi'nde yarın Trakya güneşli, bölgenin doğusunda Bilecik, Sakarya ve Kocaeli boyunca bu geceden yarın öğleye kadar hafif kar yağışları görülecek. Marmara'da hafta sonu sıcaklık 10 dereceye yaklaşacak, cumartesi günü güneşli, pazar günü yağmurlu geçecek.

İç Anadolu Bölgesi yarın hava bulutlu ve soğuk, doğusunda hafif kar yağışı sürecek. Yarın gece kuvvetli buzlanma ve don bekleniyor.

Ege Bölgesi yarın güneşli ve soğuk, rüzgar kuzeyden esecek. Hafta sonu rüzgar lodosa dönecek, lodos cumartesi akşamı kıyılarda, pazar günü tüm bölgeye yağmur getirecek.

Akdeniz Bölgesi güneşe rağmen soğuk, sıcaklık en fazla 8-9 dereceye çıkacak. Güneydoğu Anadolu Bölgesi ise bulutlu ve 6 derece.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde yarın Malatya bulutlu, kar Erzurum, Ağrı, Van ve Hakkari boyunca yoğun yağacak. Cumartesi gecesi hava açacak ve çok kuvvetli buzlanma başlayacak.

Karadeniz Bölgesi'nde bu akşam Bolu'dan geçecek sürücüler dikkatli olmalı, kar yoğun yağacak. Yarın bölgede hafif yağışlar sürecek.

(Ntvmsnbc)

 
Top