İstanbul'un Çilesi Bitiyor

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,842
Beğeniler
6,505
Şehir
Seattle.
#1


Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki çalışmaların bitim tarihi erkene alındı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 10 Temmuz'da başlayan çalışmaların 22 Ağustos'ta bitirileceğini duyurdu. AK Parti İzmir İl Başkanlığı tarafından İzmir Arena'da düzenlenen iftar programına katılan Yıldırım, "22 Ağustos'ta yani bayram dönüşü, köprüdeki işler tamamen bitecek ve köprü tam kapasite hizmet vermeye devam edecek." dedi.

Köprüdeki çalışmaların 17 Eylül'de tamamlanacağı duyurulmuştu. Bakan Yıldırım geçen ay yaptığı açıklamada çalışmaların 30 Ağustos'ta bitirileceği müjdesini vermişti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nın Ramazan ayı dolayısıyla organize ettiği 'Gönül Sofrası' adlı iftar yemeğine katıldı.

Bayraklı Tansaş Arena'da gerçekleşen iftar yemeğinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki çalışmaların ne zaman bitirileceği konusuna açıklık getirdi. Yıldırım, "Köprüdeki çalışmalar 18 Haziran'da başlamıştı, 17 Eylül'de biteceği ilan edilmişti. İstanbulluların trafikte yaşadığı sıkıntının daha kısa sürede giderilmesi için iş programında değişiklik yaptık ve köprünün 30 Ağustos'ta bitirilmesini kararlaştırdık. Arkadaşlara (Biraz daha zorlayın) dedim. Ayın 22'sinde yani bayram dönüşü köprüdeki işler bitecek ve tam kapasiteyle hizmet verebilecek. Bayram dönüşü İstanbullular en azından daha az sıkıntı çekecekler ve daha rahat seyehat edecekler. Haliç Köprüsü'nde program aynen devam ediyor, orayı da bir miktar öne çekmek için arkadaşlarımız çalışıyor" dedi.

 
Top