İşte Gerçek ve Atatürk'ün Elyazısı(Acilimcilarin Dikkatine)

wien06

V.I.P
V.I.P
Katılım
30 Ags 2007
Mesajlar
6,178
Beğeniler
154
Yaş
49
Şehir
Viyana
#1
Açılım paketleri adı altında yürütülen, kürt ve ermeni açılımları ile sırasını bekleyen diğer azınlık açılım paketlerinin toplumda yarattığı büyük tepki üzerine bir açıklama yapan Hukukun Egemenliği Derneği Genel Başkanı Av.A.Erdem Akyüz; bu konuda büyük Atatürk’ün değerlendirmelerine bakılarak ve bunların temel alınarak, toplumdaki gerginliğin ve huzursuzluğun giderilebileceği söyledi.Atatürk’ün sözlerine; yorum veya bir takım değerlendirmeler ile değil, bizzat kendi el yazısı ile yazdığı şekilde bakılması gerektiğini ifade eden Akyüz; “Bu konuda Türkiye Cumhuriyeti’nin temel politikası, bizzat Atatürk tarafından çizilmiş ve kendi el yazısı ile belirlenmiştir. Tarihi bir belge niteliğindeki yazı ve orijinal el yazısı şu şekildedir :

“Bugünkü Türk Milleti siyasi ve içtimai camiası içinde kendilerine Kürtlük fikri, Çerkezlik fikri ve hatta Lazlık fikri veya Boşnaklık fikri propaganda edilmek istenmiş vatandaş ve milletdaşlarımız vardır. Fakat mazinin istabdat devirleri mahsulü olan bu yanlış tevsimler (adlandırmalar) - bir kaç düşman aleti, mürteci, beyinsizden maada – hiç bir millet ferdi üzerinde teellümden (üzüntüden) başka bir tesir hasıl etmemiştir. Çünkü bu millet efradı da umum Türk camiası gibi aynı müşterek maziye, tarihe, ahlaka, hukuka sahip bulunuyorlar.”

Atatürk’ün bu sözleri ve el yazısının, Türk Tarih Kurumu Yayınları arasında yayınlanan, Prof. Dr. A. Afetinan’ın “Medeni Bilgiler ve M.Kemal Atatürk’ün El Yazıları” isimli kitapda bulunduğunu söyleyen Akyüz “Ataürk’e neden tahammül edilmediğinin; resim, söz ve fikirlerinin silinmek istendiğinin gerçek nedeni, Atatürk’ün bu ve benzeri sözlerinde yatmaktadır. Atatürk ilke ve devrimlerine inanan ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milleti ile bölünmez birliğini ve bütünlüğünü sürdürmek isteyen kişiler, yukarıdaki sözleri temel almalı ve bir takım açılımlar yerine bu söz ve temel ilkeleri uygulamaya yönelik çalışmalar içinde bulunmalıdırlar. Bu sözleri ve ekte bulunan orijinal el yazılarını, Cumhuriyet Bayramı hediyesi olarak sunmaktayız” demiştir.KAYNAK: Hukukun Egemenliği e.Derneği Bülteni

ATATÜRK’ÜN ORİJİNAL EL YAZISI. TÜRK TARİH KURUMU TARAFINDAN YAYINLANAN, PROF.DR. AFET İNAN’IN “MEDENİ BİLGİLER VE ATATÜRK’ÜN EL YAZILARI” İSİMLİ KİTAPTAN ALINMIŞTIR.
 
Top