1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

İtalyan İşçilerden Büyük Gösteri

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve Papatya tarafından 21 Ekim 2012 başlatılmıştır.

1. Papatya
    Meşgul

Papatya Sözlerimi Geri Alamam.* Süper Moderatör

Beğenileri:
    5.869
    Ödül Puanları:
    10.980
    Yer:
    Seattle.
    Banka:
    5.580 ÇTL

İtalya’da işçiler ülkeyi yaklaşık bir yıldır yöneten teknokratlar hükümetinin uyguladığı kemer sıkma ve mali önlemler içeren ekonomi politikalarını protesto etmek için gösteri düzenledi.

Başkent Roma’da bulunan San Giovanni Meydanı’nda toplanan onbinlerce gösterici hükümetin işçilere daha fazla yardım etmesini istedi.

Eylemde konuşma yapan İtalya Genel İş Konfederasyonu (CGIL) Başkanı Susanna Camusso, ‘‘Mali önlemler ve kemer sıkma politikaları sadece başarısız olmamış aynı zamanda, ülkenin içinde bulunduğu zorlukların nedeni olmuştur’‘ dedi.

Eyleme eğitim alanındaki kesintileri protesto eden öğrencilerle birlikte bir çok kesimden destek gelirken, sloganların hedefinde Başbakan Mario Monti vardı.

Bir protestocu, “Başbakan Monti bizi mahvetti. Bu ay sadece 800 Euro emeklilik maaşı aldım. Bu bir utançtır. Senatörlerden ve bakanlardan paraları alıp bize vermeleri gerekiyor. Biz sadece fakir emeklileriz.” şeklinde konuştu.

Euro Bölgesi ülkelerinin ardı ardına aldığı kemer sıkma önlemleri hergün daha fazla tepkiye neden olurken, sendikalar 14 Kasım’da Avrupa’nın birçok ülkesinde aynı anda meydanlara inmeye hazırlanıyor.

Sayfayı Paylaş