İyi Reklam Pahalı Olan mıdır?

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
Katılım
29 Ksm 2011
Mesajlar
11,740
Beğeniler
559
Şehir
Beşitaş'ın tam ortası
#1
Reklam bir ürünün iletişimsel olarak tasarlanıp hedef kitleye sunularak ürünün satılmasını sağlayan iletişimsel bir yapımdır. Reklam direk ürün-satış parametresini belirlediği için masraftan kaçınılmaması gereken bir pazarlama tekniğidir.

Reklamda müşteriyi etkileme ön plandadır. Bu yüzden zekice bir fikirle üretilecek her reklam muhakkak amacına ulaşacaktır.

İyi reklam iyi fikirler gerektirir demiştik. Dünya üzerindeki her iyi reklam büyük prodüksiyonlarla çekilmiş reklamlar değildir. Bazen iyi bir fikir masrafsız bir prodüksiyonla çok güzel bir reklam ortaya çıkmasını sağlanabilinir. Örneğin, basit bir bilgisayar programı veya amatör bir kamera ile bile çekilecek ufak prodüksiyonlu bir reklam ürünü pazarlamak kalmayacak; günlük yaşamımızın konuşmalarımızın, esperilerimizin, davranışlarımızın rol modeli bile olacaktır. Tabii ki bazen iyi reklam pahalı yapım gerektirebilir. Fikir başarılı olabilecek bir fikirse hiçbir masraftan kaçınmayarak proje desteklenmelidir. Ama unutmamak lazım ki iyi reklam her zaman pahalı olan değildir.
 
Top