1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

iyleşirmi

Konusu 'Doktorunuz Sizlerle !' forumundadır ve mehmet ş tarafından 26 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. mehmet ş

mehmet ş Katılımcı

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    0 ÇTL
    2 yıl önce bizim sağlık ocağında bana şeker teşhisi kondu çok büyük bir ilaç verildi ilacı iplemedim insülin nedir bilmem şeker ölçme cihazını reklam dışında hiç görmedim bu yıl yaz aylarında rapor alırken iç hastalıkları doktoruda işaretliydi gittik neyin var dedi şekerim var dedim tahlil yaptıralım dedi yazdı gittik kan verdik doktor müjde şekerin yok dedi doktor bey şeker iyleşmez ki ne diyorsunuz diye soracaktım ama sevimçtem unuttum ne cevap vereceyini çok merak ediyorum şimdi

2. Dr_M

Dr_M Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    0 ÇTL
    Merhaba. Tek ölçüm ile şeker hastalığı var ya da yok demek uygun değildir.. Öncelikle birkaç kez açlık kan şekeri ölçülüp anormal bir değer çıkmış ise tokluk şekeri ya da şeker yükleme testi önerilir. Siz sanırım ölçüm sonuçlarınızı da bilmiyorsunuz. 8 saatlik açlıktan sonra 126 ve üzeri yada tok karına 200 ve üzeri şeker hastalığını düşündürür. Tek ölçme yeterli değildir, en az 3-4 kez ölçülmelidir. Sizin ölçümlerden birisi hatalı ama hangisi bilmek zor. 8 saat açlıktan sonra kan şeker seviyenizi 1-2 gün arayla 3 kez ölçtürmeniz ve çıkan sonuçlara göre yorumlamak daha uygun olur. İhmal etmeyin. iyi akşamlar...

3. mehmet ş

mehmet ş Katılımcı

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    0 ÇTL
    sayın üye şeker teşhisini ben koymadım ya bu süylediklerinizi doktorlarda biliyordur doktor yannış yaparmı tahlil sonuçlarını doğru yorumluyamazmı

4. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.355
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.817 ÇTL
    Mehmek ş kardeşim. Bunları sana yazan da bir doktor :)

5. mehmet ş

mehmet ş Katılımcı

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    0 ÇTL
    peki başım üstüne

6. Dr_M

Dr_M Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    0 ÇTL
    Çok özür kardeş. Zaten bu bilgilere yorum yapmak hataydı. İplememeye devam edin doğru yoldasınız.

Sayfayı Paylaş