İzmir'de Atatürk Büstüne Saldırı..

Çirkin Kral

Forum Tutkunu
Katılım
4 Eyl 2006
Mesajlar
2,177
Beğeniler
24
Yaş
34
Şehir
istanbul
#1
İzmir'in Karşıyaka ilçesindeki bir lisenin bahçesinde bulunan Atatürk büstünü kaidesinden söküp yaktıkları öne sürülen yaşları 12-13 arasında değişen 4 çocuk yakalandı.


Alınan bilgiye göre, İzmir Emniyet Müdürlüğüne bağlı Çocuk, Terörle Mücadele ve Karşıyaka İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Dr. Behçet Uz Anadolu Lisesindeki Atatürk büstünün kaidesinden sökülerek yakılması olayıyla ilgili başlattıkları soruşturma kapsamında, olaya karıştıkları tespit edilen S.A. (13), H.T. (13), Ş.Ş. (13) ve H.T'yi (12) yakaladı. Zanlıların olay günü okul bahçesinde top oynadıkları, daha sonra ısınmak amacıyla ateş yaktıkları, Atatürk büstünü de rüzgardan sönmemesi için “set olması” amacıyla ateşin yanına koydukları, büstün alev alması üzerine kaçtıklarının belirlendiği bildirildi.
Çocuk Şube Müdürlüğünde tutulan çocukların, işlemleri tamamlandıktan sonra Karşıyaka Adliyesine sevk edilecekleri öğrenildi.
Karşıyaka İlçesi Örnekköy Semtinde Dr. Behçet Uz Anadolu Lisesinin bahçesindeki Atatürk büstü, 31 Ekim 2006 günü, kaidesinden sökülüp yakılmış olarak bulunmuştu.
 

Benzer konular

Top