1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

İzmir'de Cumhuriyet Coşkusu...

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve Melek tarafından 13 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

1. Melek

Melek Usta

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    45 ÇTL
    Hem karada hem de denizde miting
    Sabahın erken saatlerinde itibaren kordon boyu hem denizden hem de karadan doldu...

13.05.2007 12:58

Sayıları yüzlerle ifade edilen tekne, yelkenli ve yat, mitinge denizden destek veriyor. Sahil Güvenlik, kıyıya 100 metreden fazla yaklaşmalarına izin vermiyor. Denizde de adeta miting yapılıyor. Mitin alanındı ve çevresi tıklım tıklım doldu.

GÜNDOĞDU GİRİŞİNDE İZDİHAM

Mitingine katılanlar, Gündoğdu Meydanı ve Kordonboyu’nu tamamen doldurdu.

Miting nedeniyle Alsancak Limanından Cumhuriyet Meydanı’na kadar uzanan yolda da yoğun kalabalık oluştu. Yapılan anonslarla vatandaşlara Gündoğdu’ya doğru ilerlememeleri, aksi takdirde Gündoğdu’da bulunanların izdiham yaşayabilecekleri uyarısında bulunuluyor.

Alana buradan girmek mümkün değil. Kentte Gündoğdu'ya çıkan tüm yollar kilitlenmiş durumda.

Katılımcılar, diğer girişlere yönlendiriliyor. Konak yönü girişinde de yoğun katılım nedeniyle büyük yığılma olduğu bildiriliyor. Konak'tan açılan 4 km'lik dev Türk Bayrağı'nın bir ucu da Gündoğduya doğru uzanıyor.

TÜM VAPURLAR KONAK’A

Alsancak ve Pasaport iskelelerindeki aşırı kalabalık nedeniyle Karşıyaka’dan gelen tüm vapurlar, ikinci bir karara kadar Konak İskelesine yönlendirildi.

Havadan helikopterlerin sürekli devriye gezdiği miting alanında, denizden de güvenlik önlemleri alındığı gözlendi. Vatandaşların denizden de mitinge destek verdikleri, bayraklı çok sayıda balıkçı teknesi ve yatın Gündoğdu açıklarında demirlediği görüldü.

SLOGANLAR ATILIYOR

Mitinge katılanlar bir yandan alanlara doğru yürürken, bir yandan da slogan atıyor. En çok duyulan sloganlar şunlar: "Atam sen rahat uyu", "Biz ampulü söndürürz", " Ezan seslerinin, kilise çanlarının, sinagog ayinlerinin saygıyla dinlendiği şehir", "Atatürk'ün ordusu, şeriatçıların korkusu", "Miting alanında birhleşin, iktidara yerleşin", "Tayyip baksana, kaç kişiyiz saysana"

2. Melek

Melek Usta

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    45 ÇTL

3. Girayhan

Girayhan Uzman

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    21 ÇTL
    İnsanların demokratik hakalrını kullanarak meydanlarda miting düzenlemesini demokrasi açısından olumlu bulmaklar beraber (her nekadar bu mitinglerde demokrasi vurugusu yapılmasada) seçime çok az bir süre kala bu ttip mitingleri gereksiz buluyorum. Eğer mevcut iktidardan memnun değilsen sandığıa gidip değiştirirsin.

4. Melek

Melek Usta

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    45 ÇTL
    zaten buraya giden insanlar sandikta da gösterecektir fakat bu insanları küçümseyenlere bir mesajdır zaten

5. Girayhan

Girayhan Uzman

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    21 ÇTL
    İnsanların demokratik hakkını kullanması elbette çok doğal.ancak bu işin abartıldığını düşünüyorum.Seçime çok kısa bir süre varken yapılan bu tür mitingler amacının dışına çıkıp siyasi şova dönüştü.Özellikle konuşmacılar tam bir felaket.Belli partiye mensup insanların toplanmasıyla oluşan kalabalığı sanki tüm Türkiye aynı göüşteymiş diye lanse etmek çok yanlış.Eğer sandıktan aynı sonuç çıkarsa o zaman ne olacak. İşi sova dönüştürmenin anlamı yok.En büyük miting 22 Temmuzda. bundan sonra Mitingi bırak sandığa bak

6. rehber85

rehber85 Aktif

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    630
    Meslek:
    gazi mezunu..
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    87 ÇTL
    tmmmmamen katılıyorum Girayhan'a..
    22 temmuzu bekleyinn..

7. cırcırböcee

cırcırböcee V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    2.880
    Banka:
    335 ÇTL
    Haberlerde izledim şov olarak nitelendiriyorum bende.

Bazı vatandaşlarla mikrofon uzattılar, oraya niçin toplanıldığının bile farkında değiller...

8. Melek

Melek Usta

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    45 ÇTL
    ankaradaydım istanbuldaydım ve de izmirdeydim ve orda olan herkesin orda olma amacının bilincinde olduğunu gördüm
    çocuklar vardı 7-8 yaşlarında onlar bile biliyor neden geldiklerini

9. rehber85

rehber85 Aktif

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    630
    Meslek:
    gazi mezunu..
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    87 ÇTL
    bedava otobüsü van'dan da kaldırsan 45 kişilik otobüs full çeker.
    bizzat kendim şahit olduğum için biliyorum. İstanbuldan Ankaradaki ilk mitinge gelenlerin çoğu Anıtkabir gezisi diye toplandı ve mitinge taşındı milllet. bilmeyenler tabi "bedava ankara gezisi ne ala" diyerek ankara yolunu tuttular.
    gerçekten de bir çoğu bilinçsiz kalabalık.
    ne taraf olursa olsun hayırlısı olsun esas olan SAndık..

10. Girayhan

Girayhan Uzman

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    21 ÇTL
    İzmir' de düzenlen miting, cumhuriyet mitinglerinin yılmaz destekçilerinden olan ve köşesinden her fırsatta katılımı artırmak için çağrılar yapan Birand'ı çok korkutmuş.İşte Birand'ın korkusunun sebebi...

Yürüyüşe katılanların bir bölümü, samimi şekilde laik sisteme ve Atatürk'e sahip çıkmak isteyen kesimdendi. Niyetlerini içtenlikle seslendirdiler. Diğer bir bölümü ise, ulusalcı ve aşırı milliyetçiydi. İşte beni bu kesim korkuttu. Yaptıkları konuşmalar tüylerimi diken diken etti.

Türkiye'yi kamplara ayıracak ve tahrik dolu cümleler... Avrupa Birliği'ni ve Amerika'yı gerçek birer düşman olarak gören ve hakarete varan açıklamalar. Askeri darbeyi çağıran çığlıklar...

Bazı duyduklarıma inanamadım.

Eğer Türkiye'yi bu kesimin görüşünü temsil edenler yönetecek ise, durumumuz AK Parti'nin -varsa eğer- gizli gündeminden daha kötü olacak demektir.

Herkesi düşman görüyorlar.

Yabancılardan nefret ediyorlar. Yabancının bina katı almasına dahi karşı çıkıyorlar.

Özelleştirmenin hemen durmasından yanalar.

Amerika ile ilişkilerin kesilmesi, AB'ye hemen kapıların kapanması çağrısı yapıyorlar.

Bu kesim, Türkiye'yi eski Enver Hoca'nın Arnavutluk'una dönüştürmek istiyorlar.

Ben ise tam tersini düşünüyorum.

Liberal-demokratik-laik bir Türkiye için mücadele ediyorum. İçine kapanık, faşizme yakın bir milliyetçilikle yönetilen bir Türkiye'nin geleceğini karanlık görüyorum.

iyibilgi.com

Sayfayı Paylaş