İzmir'de ürperten cinayetler: İşte katil!

MeRciMeK

V.I.P
V.I.P
Katılım
20 Mys 2009
Mesajlar
14,872
Beğeniler
1,920
#1
Aynı tip silahla, 48 saatte üçüncü cinayet işlendi. Polis alarmda, katilin robot resmi basına dağıtıldı.

İzmir'in Konak ilçesinde, Fevzipaşa Bulvarı'nda, bir otomobilin içinde cesedi bulunan travestinin, Balçova'da bir gün arayla işlenen cinayetlerde olduğu gibi, 7.65 mm çapında tabanca kullanılarak öldürüldüğü belirlendi.
Alınan bilgiye göre, travestinin araç içinde cesedinin bulunduğu Fevzipaşa Bulvarı 913 Sokak girişinde inceleme yapan Kimlik Tespit ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri, otomobilde bir boş kovan ve bir mermi buldu.

Ele geçirilen kovan ve merminin 7.65 çapındaki silaha ait olduğu tespit edildi. Kovan, balistik inceleme için İzmir Kriminal Polis Laboratuvarına gönderildi.
Ölen kişinin ''Hazal'' takma isimli H.A. (30) olduğu ve çantasının alındığı kaydedildi.
İzmir'in Balçova ilçesinde, cumartesi gecesi banka çalışanı Esra Yaşar (27) önceki gece de üniversite öğrencisi Ayşe Selen Ayla (22) silahla başlarından vurularak öldürülmüş ve çantaları çalınmıştı. Yaşar ve Ayla'nın 7.65 mm çapında silahla vurularak öldürüldüğü belirlenmişti.

BUCA'DA CESET
Buca otobanı yakınındaki boş arazide de cürümüş erkek cesedi bulundu.
Ceset, otopsi için Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Cesetin kimliğiyle ilgili araştırmanın sürdüğü bildirildi.

BİRER GÜN ARAYLA 2 KADIN ÖLDÜRÜLDÜİzmir'in Balçova ilçesinde birer gün arayla sokak ortasında öldürülen Esra Yaşar ile Ayşe Selen Ayla'nın 7.65 milimetre çapında mermiyle vurularak öldürüldükleri belirlenirken, cinayetlerin aynı silahla işlenip işlenmediğini tespit etmek için mermi çekirdeklerinin inceleneceği öğrenildi.
İzmir Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz, Asayiş Şube Müdürlüğü yetkilileriyle yaptığı görüşmelerin ardından, soruşturmayı özel bir ekibin üstlenmesi talimatını verdi. Cinayet Büro amirliğinin yanı sıra, Asayiş Şube Müdürlüğünün diğer birim ekiplerinin de olayla ilgili bilgi toplayıp sorgulama yaptıkları, toplanan bilgilerin soruşturmanın başındaki özel ekibe iletildiği ve her türlü ayrıntının değerlendirilerek bir sonuca ulaşılmaya çalışıldığı kaydedildi.
Önceki gün sokak ortasında öldürülen Ayşe Selen Ayla'nın, alışverişten döndüğü sırada silahlı saldırıya uğradığı belirlendi.
Olay yerinden uzaklaşırken vatandaşların ''şüpheli''gördüğü kişilerin eşkallerini belirlemeye çalışan polis, bölgedeki tüm güvenlik kamera görüntülerini inceleme altına aldı.

ARKADAŞI MESAJ ATMIŞ
Olay meydana geldiği sokağın 50 metre ilerisinde, pansiyon tarzı odalara bölünmüş bir öğrenci evinde kalan Ayşe Selen Ayla'nın Ekonomi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 1. sınıf öğrencisi olduğu ve okula Dokuz Eylül Üniversitesi Matematik Bölümünden geldiği öğrenildi. Arkadaşları, çok sakin ve ılımlı bir yapıya sahip olan Ayla'nın öldürüldüğünü duyduklarında şok yaşadıklarını, kendisini rahatsız eden herhangi birinin de bulunmadığını, tesadüf olarak kurban seçildiğini düşündüklerini söyledi.
Ayla'nın aynı pansiyonda kalan Cansu isimli arkadaşının, evlerinin yakınında bir kadının öldürüldüğünü öğrenince Ayla'yı bilgilendirmek ve eve dönmesi için mesaj attığını ve cevap alamayınca da telefonla aradığını, telefonu açan kişinin soluk soluğa olduğunu ve hemen kapattığını okul arkadaşlarına ve emniyet yetkililerine anlattığı öğrenildi.

CENAZESİ TOPRAĞA VERİLDİEsra Yaşar'ın cenazesi, Adıyaman'da toprağa verildi.
Baba İsmet Yaşar ve aile fertleri, Esra Yaşar'ın öldürülmesinin ''töre cinayeti'' olarak yansıtılmasına tepki gösterdi, olayın bir kapkaççı tarafından gerçekleştirildiğini ileri sürdü.

KATİL 35 YAŞLARINDA BİR ERKEK

Üç benzer cinayetin katil zanlısının robot resmi çizildi. Teyakkuz halinde olan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, üç cinayetin işlendiği Konak ve Balçova ilçelerindeki olay mahallerindeki görgü şahitleri ve güvenlik kamerası kayıtlarından faydalanarak çizdiği robot resmi, ilçe birimlerine dağıttı. Resim, hem polislere hem de olay bölgelerindeki vatandaşlara gösteriliyor.

Robot resme göre katil zanlısı 30-35 yaşlarında, 1,70-1,75 metre boyunda, 65-70 kg. ağırlığında bir erkek. Esmer tenli, İç ya da Doğu Anadoluluya benziyor. Kirli sakalı var. Siyah deri mont, beyaz gömlek ve siyah kumaş pantolon giymiş.
 
Top