izmit ve konyada deprem

zevzek

zevzek®
Özel üye
Katılım
21 Ags 2009
Mesajlar
593
Beğeniler
10
Yaş
103
Şehir
istanbul
#1
İzmit Körfez'de korkutan deprem!
10 Eylül 2009 Perşembe 19:07Sel korkusu yaşayan İzmit, depremle sarsıldı. İzmit kent merkezinde hissedilen deprem, 17 Ağustos'u hatırlattı.İzmit Körfezi'nde, Richter Ölçeği'ne göre 3.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İzmit kent merkezinde de hissedilen deprem, hasara yol açmadı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre, bugün saat 17.03'de, merkezi İzmit Körfezi'nin batısı olan depremin büyüklüğü 3.5 olarak kaydedildi. Hafif şiddetteki deprem, İzmit kent merkezindeki yüksek binaların üst katlarındakilerce hissedildi, kısa süreli korkuya neden oldu.

Olmaz denilen şey oldu Konya'da deprem oldu. Deprem Selçuklu'da iki binanın yıkılmasına neden oldu. İşte detaylar;Konya'da 4.5 büyüklüğünde orta şiddette deprem meydana geldi. Depremin Sille'de iki evin yıkılmasına neden olduğu belirtilirken, çok sayıda vatandaş hastanelere başvurdu.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü'nün verilerine göre, Saat 21.29'da kaydedilen depremin merkez üssünün Selçuklu ilçesine bağlı Sille köyü olduğu belirlendi.

Konya'nın Selçuklu ilçesinde meydana gelen 4.5 büyüklüğündeki depremde ilçe merkezindeki iki binanın yıkıldığı, bölgeye sivil savunma, polis ve sağlık ekiplerinin sevk edildiği bildirildi. Sarsıntı nedeniyle fenalık geçiren çok sayıda vatandaşın il merkezi ve Selçuklu'daki hastanelere başvurduğu öğrenildi. Paniğe kapılan vatandaşların sokağa koştuğu depremde bir kişinin ayağı kırıldı, alışveriş merkezindeki bir kadının da ayağı ezildi
 

Benzer konular

Top