1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

James Wilson

Konusu 'Kim Kimdir ? - Biyografiler' forumundadır ve Papatya tarafından 31 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. Papatya

  Papatya MEN SEBETE NEBETE... Süper Moderatör

  Katılım:
  6 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  17.118
  Beğenileri:
  6.455
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Yer:
  Seattle.
  Banka:
  178 ÇTL


  Yaşamı ve çalışmaları hakkında fazla bilgi sahibi olunamayan isimlerden biri de James Wilson’dır. Önemi, 1819 yılında yayınlanan The Dictionary of Astrology eserinden doğar. Astroloji ve öğretileri konusunda yaptığı detaylı araştırmalara yer verdiği kitabı, çok uzun süre boyunca en değerli kaynak olarak kabul edilmiştir. Astroloji literatüründe hala önemli olma niteliğini koruyan eseri, metinde de Wilson’ın kendi söylediği üzere, Astroloji öğrencilerini, Astroloji’nin temel varsayımları üzerinde düşünmeye ve bunları sorgulamaya zorlamaktır. Kanıt bulamadığı herşeyi reddeden bir tutum sergileyen Wilson, belli bir sorunun sorulduğu zamandaki gökteki yerleşimlerin bu sorunun cevabını taşıdığı fikri üzerine kurulu Horary Astroloji’ye de özel önem vermiştir.

  Kitabı 19. yüzyılda defalarca basılmış ve birçok Astrolog için başvuru kaynağı olmuştur. Wilson ayrıca, Astrologlar’ın kullanımı için hazırladığı birçok Astrolojik tablo ve gezegen yerleşimlerini gösteren şemalar da yayınlatmıştır.

   
Benzer Konular
 1. wien06
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  672
 2. Suskun
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  769
 3. Suskun
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  3.035
 4. Suskun
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  614
 5. cemree

  James Bond

  cemree, 1 Haziran 2012, Paylaşıldığı Yer: Karikatürler
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  568
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş