1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Japon Yapıştırıcı Nasıl Kullanılır?

Konusu 'Gerekli Bilgiler' forumundadır ve YoRuMSuZ tarafından 17 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

 1. YoRuMSuZ

  YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

  Katılım:
  7 Haziran 2006
  Mesajlar:
  25.316
  Beğenileri:
  8.710
  Ödül Puanları:
  11.330
  Cinsiyet:
  Erkek
  Banka:
  17.610 ÇTL
  Kırılan veya çatlayan herhangi bir aleti yapıştırmak için, günümüzde üretilmiş çok çeşitli kimyasallar bulmak mümkündür. Ancak bunların en çok bilineni ve en kapsamlı yapıştırma kabiliyeti olanı ise japon yapıştırıcısıdır.

  Japon yapıştırıcılarının hammaddesi, siyanoakrilat adında bir yapıştırıcı maddedir. Bu madde yüzeye sürüldükten sonra sertleşerek kurur. Bazı yapıştırıcıların aksine japon yapıştırıcısı, kuruduğunda esnek değil sıkı ve sert olmaktadır. Japon yapıştırıcılarında kuruma çok hızlı gerçekleşir. Özellikle plastik, metal, ahşap ve seramik üzerinde kullanılır. Kırılan yüzeye şeritler halinde sürülmesi uygundur.

  [​IMG]Öncelikle kullanılacak olan yapıştırıcının ağzı açılır. Ellere gelmeyecek şekilde ilgili bölgeye sürülür. Bölge küçük bir bölgeyse damla damla sürmek yeterli olacaktır. Bu işlem sırasında yapıştırıcıyı elinizden ve cildinizden uzak tutmalısınız. Ayrıca içerdiği maddelerden ötürü kapalı ortamlarda değil, iyice havalandırılmış ortamlarda kullanılmalıdır. Aksi halde zehirlenme riski taşımaktadır. Bu yapıştırıcılar yarım saat içinde kuruma sağlamaktadır. Ancak kimyasalın tamamen kuruması 2 saati bulur. Bunu hızlandırmak amacıyla piyasada japon yapıştırıcıyla beraber spreyler bulunur. İlgili yüzeye yapıştırıcı sürüldükten sonra 15cm mesafeden bu sprey sıkılır ve yüzey anında katılaşır. Bu tarz spreylerde kalite açısından pattex yada bison marka piyasanın en iyi markalarıdır. Bu spreyler çok fazla kimyasal bileşen barındırır. Bunları kullanacaksanız kesinlikle havadar bir alanda kullanmalısınız. Ayrıca japon yapıştırıcısının elinize değmediğinden emin olunuz, aksi halde spreyle anında katılaşır ve elinizden çıkması için çok fazla uğraş gerektirmektedir.
   
Benzer Konular
 1. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  846
 2. Suskun
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  7.844
 3. Papatya
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  711
 4. Papatya
  Mesaj:
  1
  Görüntüleme:
  499
 5. YoRuMSuZ
  Mesaj:
  1
  Görüntüleme:
  437
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş