1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Japonlardan İnteraktif Mezar

Konusu 'Yeni Teknolojiler' forumundadır ve YoRuMSuZ tarafından 1 Şubat 2009 başlatılmıştır.

1. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.353
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.770 ÇTL
    Japonya mezar ziyaretlerinin azalması üzerine teknolojisini konuşturarak mezarları interaktif hale getirdi.

Mezartaşları üzerine eklenen barkod ve şifreler sayesinde, Japonlar kaybettikleri yakınlarının fotoğraflarına bakabileceği gibi sisteme yeni fotoğraflar da ekleyebilecek. Amaç ise mezarların nesiller boyu ziyaret edilmesini sağlamak. Teknolojik mezarların bütün sırrı barkodda gizli.

Mezarı görmeye giden kişi mezartaşındaki barkod numarasını cep telefonunun kamerasına okuttuğunda cep telefonunun ekranında kendisinden şifre isteyen bir sayfa açılıyor.

Kullanıcı şifreyi girdiğinde telefon otomatik olarak bir web sitesine yönleniyor. Bu sitede kaybedilen yakınların fotoğraf ve videolarını görebiliyorsunuz.

Aynı şekilde bu yakınınızla ilgili elinizde olan fotoğrafları da siteye ekleyebiliyorsunuz. Buluşun sahibi olan Ishinoko firmasından Yoshitsu Fukuzawa, uygulamanın içyüzünü

"Günümüzde mezar ziyaretleri ve cenaze törenleri kısa sürüyor. Teknolojik mezarın bunu değiştirmesini umuyoruz.

Belki bu sayede aile fertleri mezar başında toplanıp kaybettikleri yakınlarıyla geçirdikleri anları birlikte yad ederler" diyerek açıklıyor. Bu yeni icat teknolojik mezarların birim bedeli ise 10 bin dolar.

Kaynak: CnnTurk

2. YounG_MaN

YounG_MaN Usta

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    0 ÇTL
    hıh çok ilginc ben doğdum dogalı jopanların bu ilnginç tasarımlarına hastayım bu aklı nerden buluyor bunlar tebrikler doğrusu

3. YounG_MaN

YounG_MaN Usta

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    0 ÇTL
    ha birde buldukları icatlar yaptıkları tasarım öyle bir maaş değil bir lüks daire fiyatında oluyor bu kadar pahallı icata ne gerek var hala çözemedim

4. dağcı

dağcı Üstat

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    1.130
    Banka:
    4 ÇTL
    onlar yakında mezara kapı koyarlar akşam ziyaretiine bile giderler adam ölmüş demezler kalk misafir geldi çay yap da içelim bile derler:D

5. SaMeT10

SaMeT10 Aktif

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    630
    Meslek:
    elimden her iş gelir:D
    Yer:
    2 dk yerimde durmuyorum ki sana da söylim
    Banka:
    0 ÇTL
    bu sadece japonlarda yok
    bizim şirkette yapıyo hatta proje sorumlusuda benim
    mezarlık bilgi sistemi denilen birşey var.
    sivas ta büyük tekke mezarlığında uyguladım. isim soyisimle sorgulama yapılıp bizzat yeri tespit ediliyo. ayrıca ankaradada böyle bi mezarlık varmış ama onu biz yapmadık:)

Sayfayı Paylaş