1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Jeremy Scott Röportajı

Konusu 'Sanatçılarla Röportajlar' forumundadır ve Papatya tarafından 18 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. Papatya
    Meşgul

Papatya Sözlerimi Geri Alamam.* Süper Moderatör

Beğenileri:
    5.753
    Ödül Puanları:
    10.980
    Yer:
    Seattle.
    Banka:
    4.885 ÇTL

Doğa ile ilgili aklınıza gelebilecek herşeyi ilham alan, Rihanna, Justin Timberlake, Madonna gibi bir çok ünlüyü giyindiren Jeremy Scott çarpıcı açıklamalarda bulunudu.

Size modanın uçuk çocuğu diyorlar ya?
    Nereniz uçuk diye sorsam? Yüreğiniz mi, beyniniz mi, ruhunuz mu, ruhunuzun ortaya çıkardığı tasarımlar mı?

- Benimle ilgili her şey uçuktur, aşırıdır! Tasarımlarım, hislerim, düşüncelerim… Benzeri olmayan, eşsiz vizyona sahip güçlü bir karakterim.

Deli misiniz, yoksa dahi mi?

- Belki sadece deli bir dahiyimdir.
    Kansas’da doğup, New York’ta okuyup, moda kariyerine Paris’te başlamak?

Bunlar planlı ve bilinçli adımlar mı yoksa rüzgar nereden eserse oraya savrulmalar mı?
    - Her zaman kalbimi dinledim ama hep moda dünyasının bir parçası olmak istediğimi söyleyebilirim. 14 yaşlarımdayken özel tasarımlara odaklanmaya başlamıştım. Gerçekten ilham almıştım ve bu dünyanın bir parçası olmak istiyordum. Sonra New York Brooklyn’de bulunan Pratt Enstitüsü’ne gittim. Burası Amerika’da moda tasarımı diploması veren ilk okuldu ve şimdi buradayım.

Kendi çizginizi yaratmadan önce moda sektöründe kaç yıl çalıştınız? En çok şeyi kimden öğrendiniz?

- Okulu bıraktım ve kendime ait ilk defilemi bir yıl sonra Paris’te düzenledim. Moda dünyasında bir çalışan olarak hiç yer almadım, kendi dünyamı yarattım çünkü ihtiyaç duyduğum dünya orada yoktu. En çok kendimden bir şeyler öğrendim.

Hem kadınlar hem erkekler için kıyafet tasarlıyorsunuz. Bu süreçte beyninizi ve ruhunuzu ikiye mi bölüyorsunuz?

- Hayır, buna gerçekten ihtiyacım olmuyor. Tasarımlarımın çoğu unisex (her iki cinse de uygun) ve kadınlarla erkekler üzerinde eşit derecede güzel görünür.

Üretmek için nasıl bir ortam arıyorsunuz?

- Yaratıcı bir ortam elbette. Bu sekse benzer, doğru müziği çalıp mumlar yakabilirsiniz ama uygun ruh halinde olmanız gerekir, yoksa hiçbir şey işe yaramaz.

Size ilham nasıl gelir?

- İlham çok çeşitli şekillerde gelebilir ama hiçbir zaman aynı değildir. Her zaman bir sürprizdir ve memnuniyetle ilk geldiğinde buyur edilir.

Madonna, Rihanna, Kanye West, Beyoncé, Justin Timberlake, Christina Aguilera, Kylie Minogue, Victoria Beckham, Gwen Stefani gibi saya saya bitiremeyeceğim ünlüler sizi sevdi, güvendi, tasarımlarınızı üstlerinde taşıdılar….

Bir ünlüyle iletişim kurmanın sıradan bir insanla iletişim kurmaktan farklı yanları var mı?

- Bu isimlerin çoğu benim arkadaşım, dolayısıyla onlarla aramızdaki daha çok arkadaşlık ilişkisi ancak onlarla çalışmayı, iletişim içinde olmayı seviyorum. Benim tasarımlarımı giymeleri onur verici çünkü böylelikle kendilerini benim vizyonum, fikirlerim ve hayatımla tanımlıyorlar, bunun en büyük övgü olduğunu düşünüyorum.

2. muhibbi

muhibbi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    süper olmuş tşk ederim.

Sayfayı Paylaş