1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Junky/ junkie/ canki

Konusu 'CerezSÖZLÜK' forumundadır ve dderya tarafından 12 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. dderya
    Ayyaş

dderya kOkOşŞ Süper Moderatör

Beğenileri:
    7.491
    Ödül Puanları:
    11.080
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    izmir :)
    Banka:
    59 ÇTL
    bildiğim kadarıyla, 'bağımlılık' anlamına geliyor ve karşılıklı alış verişte madde bağımlıları için kullanılıyor. bazı yeraltı edebiyatı türü kitaplardan da çözmeye calıstığım kadarıyla, "beat kuşagı" denilen dönemde ortaya çıkmış bi ifade olsa gerek.
    zaten boyle aykırılıların da o zamanlarda cıkması gayet normal. kendi cıkarımımı dogrulamis oldum şimdi :P

bu arada william burroughs'un 'junky' isimli bir kitabı vardı, ben henüz okuyamadim. ama sanıyorum ki burada çok daha net anlaşıabilir bu kavram.
    tam olarak Turkce'ye cevirmek te zor. batı kültürlerinden gelmis ve ancak orayıyansitan bir ifade oldugu icindir sanırım.
    bizdeki 'baklava' kelimesi nası çevrilemiyor ve orijinaliyle kullaniliyorsa, bence junk'lerin de orijinal isimleriyle kullanılması gerekir.

"canki" denilmis olması kelimenin özünü ve anlamına has oluşunu azaltiyor bence..

YoRuMSuZ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş