Jüpiter Geri Hareketi Başladı

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,022
Beğeniler
6,467
Şehir
Seattle.
#1
4 Ekim saat 15:18-30 Ocak 2013 saat 14:37 arasında etkili olacak Jüpiter geri hareketi, kendi içimize yönelerek kararlarımızı tekrar gözden geçirmemiz anlamında gayet önemlidir. Hassas bir dönemden geçiyoruz. Dolduruşa gelmemeliyiz. Baskılar ve aksi yönde telkinlerin bizi yanlış kararlar vermeye zorlamaması için önce kendimizin farkında olmamız lazım. Geçtiğimiz birkaç ay önceki kararların, olayların, durumların tekrar ele alınması şarttır. Bilgilenmeyi ve sağlıklı düşünmeyi mutlaka önemsemeliyiz. Gerçekten doğru bir tespitte bulunmanın yolu bundan geçiyor. Eğer bir yanlış varsa, eğer bazı konularda zorlanıyorsak bu bizim bakış açımızdan kaynaklanıyor olabilir. Geri hareket dönemi bu anlamda gayet faydalıdır. Her şeyi başkalarından beklemek yerine, önce kendimize bakmalıyız. Sabrımızı taşıran insanlar, olaylar ve bizi çileden çıkaran konularda nasıl bir yol izlememiz gerektiğini düşünmeliyiz. Bu süreçte sakin olmamızda, aklı başında düşünmemizde yarar görüyorum. Hangi yönde ilerlememiz gerektiğini geri hareket döneminde belirleyerek, Ocak sonunda uygulayabiliriz. Şimdi gelin beraberce, 12 burç üzerindeki etkilerini gözden geçirelim.

Astroloji Danışmanı
irem Su

 

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,022
Beğeniler
6,467
Şehir
Seattle.
#2


KOÇ

Sevgili Koçlar, 4 Ekim saat 15:18-30 Ocak 2013 saat 14:37 arasında etkili olacak Jüpiter geri hareketi, iletişim, haberleşme, eğitim, çevre ilişkileri, ulaşım, yolculuklar, yakın akraba, iş girişimi gibi konularda, son aylarda yaşanların tekrar gözden geçirilmesi yönünde dikkatimizi çekiyor. Yılın başında da belirtmiştim. Jüpiter, yönettiği burç olan Yayın karşıt burcunda(ikizlerde) ilerlediği için zaten dağılmalara, fevri düşünmeye, abartmaya neden oluyordu. Şimdi geri hareketinde şöyle bir kendinizi, fikirlerinizi ele alınız. Bilgilenmeden, emin olmadan olur olmaz sözler sarf etmeyiniz.


Etrafınızda bir gelişme olduğunda ve siz de bu gelişmeye sinirlendiğinizde dışa karşı öfkeli bir şekilde konuşursanız biliniz ki, bu size yarar sağlamaz. İnsanlar sizi fazla abartıyor derler ve hoş görmezler. Bu uzun süreçte lütfen, kibirli, kendini beğenmiş, çok bilen tavırlar içine girmeyiniz. -Dur bakayım belki de yanlışım var, bir bilgileneyim doğru mu düşünüyorum diye düşününüz. Sizin gibi düşünmüyorlar diye, kardeşleriniz, akrabalarınız, eğitim ve iş hayatınızdaki kişilerle çatışmayınız. İnsanlardan fazla beklentili olmayınız. Her insanın hatası olabileceğini unutmadan, insanlara anlayışlı olunuz. İnsanlar size ihtiyaç duyabilirler. Yardımcı olmayı, dinlemeyi önemseyiniz.

 

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,022
Beğeniler
6,467
Şehir
Seattle.
#3


BOĞA

Sevgili Boğalar, 4 Ekim saat 15:18-30 Ocak 2013 saat 14:37 arasında etkili olacak Jüpiter geri hareketi finansal konular üzerinde dış büyümenin önüne geçiyor. Bu durumda paramıza sahip çıkarak olur olmaz yatırımlara girmemek lazım. Öncelikle bu süreçte, iş kurmak, birileriyle ortak olmak isteyenler, alış veya satış yapmak taraflısı olanlar lütfen iyice bilgi sahibi olmadan, piyasayı araştırmadan, uzmanlarla konuşmadan hareket etmeyiniz. Maddi konularda elinizdekini büyütmek adına sadece gözden geçirmelerde bulunmak için düşününüz. Dış dünyada finansal ve iş anlamında durgunluklar meydana gelebilir. Kişi büyümek isterken bu durgunluk sebebiyle aynı yerde saydığının farkına varabilir. Elindeki yatırım, sanki fos çıkacakmış gibi gelir. Oysaki beklemede kalmak iyidir.


Hem maddi hem de manevi konularda gözden geçirmelerde bulunmanızı tavsiye ediyorum. Riskten uzak durunuz. Ben bilirim diyerek tek başınıza kararlar almayınız. Bir karar verecekseniz, güvendiğiniz insanlarla konuşmayı deneyiniz. Başkalarına maddi ve manevi anlamda akıl verirken, kendinize bakmayı da unutmayınız. Ocak ayından sonra gelişmeler hızlanır, piyasa canlanır ve siz de yapmak istediklerinizi ortaya rahatça koyabilirsiniz. Kimseye borç vermeyiniz. Borcunuz varsa ödeyiniz. Son birkaç aydır düşündüğünüz veya start verdiğiniz konularda Ocak ayına kadar sabırlı olunuz. Abartılı düşünmeyiniz. Sakin lütfen.

 

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,022
Beğeniler
6,467
Şehir
Seattle.
#4


İKİZLER

Sevgili İkizler, 4 Ekim saat 15:18-30 Ocak 2013 saat 14:37 arasında etkili olacak Jüpiter geri hareketi burcunuz üzerinde etkilidir. Bu süreç içinde kafanızın içinde tam anlamıyla oluşmamış, yerli yerine oturmamış, son aylarda karar verilmiş başlanmış veya durdurulmuş olan bütün plan ve projelerinizi, özel kararlarınızı tekrar gözden geçirmek üzere içe yönelmektesiniz. Ocak ayına kadar derleme, toparlama, düzenleme, yürürlüğe koyabilmek için hazırlanmak anlamında önemlidir. Siz sanki durmuş, yavaşlamış, hiç bir şey yapmıyormuş gibi hissetseniz de, hiç de öyle değil. Siz asıl şimdi kendinizi daha iyi anlayacak, yorumlayacak, eksiğiniz nedir, ne gibi özellikleriniz, hangi alanlarda harekete geçebilirsiniz, bunları saptayacaksınız.


Böyle düşünün lütfen. Bazı kişiler de sizin için ne yapıyor böyle, neden gelişemiyor, büyüyemiyor diye düşünebilir. Onlar da yanılıyorlar. Çünkü her şeyin bir zamanı var. Bilmedikleri için konuşuyorlar. Benim size tavsiyem Ocak ayına kadar, çok büyük riskler altına girmeyin. Size dışarıdan destek verilmediğinde kızmayın. Sakin olun. Sinirlenip ona buna konuşmayın. Hoşgörülü olun. Bilgiyi önemseyin. Fikir alışverişlerinde bulunun. Araştırın, soruşturun. Hangi konuda ileri gitmek istiyorsanız, onunla ilgili gelişmeye bakın. Rahat olun, kazanırsınız.

 

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,022
Beğeniler
6,467
Şehir
Seattle.
#5


YENGEÇ

Sevgili Yengeçler, 4 Ekim saat 15:18-30 Ocak 2013 saat 14:37 arasında etkili olacak Jüpiter geri hareketi son derece önemli. Ocak ayına kadar, lütfen sağlık kontrollerinizi ihmal etmeyin. Bu süre içinde son aylarda yaşadığınız durumları tekrar gözden geçirmenizi gerektiren olaylarla karşılaşabilirsiniz. Bunları düzenlemek için inançlı ve akıllı olmakta yarar var. Bu süreçte İçe yönelerek işlerimizi nasıl düzgün bir şekilde yapmamız gerektiğini düşüneceğiz.
Gözden geçirmelerde bulunacağız. Bir işi halledebilmek için, daha fazla bilgilenmek durumundasınız. Hangi konuda olursa olsun güvenmediğiniz insanlara sırlarınızdan bahsetmeyin. İyi niyetinizi birilerinin suistimal etmemesi için her şeyi gözden geçirin.


Dedikodu, lafı sözü büyütme, her sözün altında ne var diye merak etme, gereksiz yere bazen aşırı derecede sinirlenme gibi ruh halleri görülebilir. Bazı insanlar sizi anlaşılması güç biri olarak görürken kimileri saman altından su yürüttüğünüzü düşünebilir. Kendiniz için bir çalışma programı yapınız. Bu programa harfiyen uyunuz. Ruhunuzu sakinleştiren, dağılmaların önüne geçen ritüellere önem veriniz. Yoga, meditasyon, zikir çalışmaları gibi. Gizli saklı işlere buluşmaktan, garip insanlarla temasta bulunmaktan kaçınınız. Başkalarının sizi yönlendirip yanlışa sevk etmesine izin vermeyiniz. Zaten siz bu süreçte, aynı bu şekilde kendinizi ve hayatınızı gözdene geçireceksiniz merak etmeyiniz. O gözden geçirmeler işinize yarayacaktır.

 

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,022
Beğeniler
6,467
Şehir
Seattle.
#6


ASLAN

Sevgili Aslanlar, 4 Ekim saat 15:18-30 Ocak 2013 saat 14:37 arasında etkili olacak Jüpiter geri hareketi yeteneklerinizi belli bir alanda yönlendirmek adına, geriye çekilip eksiklerinizi tamamlamanız için gayet olumludur. Bu süreçte bir projeyi hayata geçirmek için, yoğun şekilde çalışabilirsiniz. Dışarıdan belki yardım görmeyebilirsiniz. Çok hızlı hareket edemeyebilirsiniz. Bir işi ortaya koymak için tek başınıza mücadele edebilirsiniz. Bu dönem süresince hem ilerlediğiniz konularda tekrar bir gözden geçirmede bulunmalı hem de bundan sonrası adına neler yapmayı hedefliyorsunuz bunlar üzerinde araştırmada bulunmalısınız. Geri hareket döneminde ani karar değişikliklerinde bulunmak sakıncalıdır. Aşırı yayılmaktan, gereksiz işlerle uğraşmaktan, sonu olmayan işlere kalkışmaktan uzak durmalısınız.

Görüştüğünüz insanlara da dikkat etmekte yarar var. Gereksiz sözler vermekten kaçınınız. Benim söylediğim doğru, benim gittiğim yol düzgün, benim fikirlerim harika demekten kaçınınız. Hoşgörülü olunuz. Bilgilenmek, çalışmak, bir eğitimden geçmek, eksiklerinizi tamamlamak yönünde bu geri hareket dönemi size iyi gelecektir. Etrafınızdaki insanları gözden geçirerek, kim dost kim düşman bir bakmak lazım. Hem hoşgörüyü ihmal etmeyiniz hem de haklı-haksız ayrımını iyi yapınız. Bir topluluğa girmek veya üye olmak istiyorsanız iyice araştırınız. Bunlar gerçekten bilgilendirici mi, yoksa öylesine faaliyetlerde mi bulunuyorlar. Lafa söze, ortada dolan yanlış bilgilere, dolduruşlara gelmeyiniz. Hakikatlerin ışığı altında yol alınız. Zaten bu süreçte içe yönelerek her şeyi ele alırsınız.

 

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,022
Beğeniler
6,467
Şehir
Seattle.
#7


BAŞAK

Sevgili Başaklar, 4 Ekim saat 15:18-30 Ocak 2013 saat 14:37 arasında etkili olacak Jüpiter geri hareketi, iş yükünüzü arttırır. Ancak bu artış, bulunduğunuz alanda Ocak sonrası sizin için büyümenin işaretçisidir. Sorumluluklar üstlenebilirsiniz veya hiç çalışmak istemezsiniz. Tümüyle iş hayatınız, ailenizle olan ilişkinize odaklanırsınız. Bu odaklanma aslında iyidir. Böylece eksiklerinizi saptamış olursunuz. Şu andaki mevcut işinizde bir çok beklentiniz olabilir. Şu konuma yükselmeliyim, buradan destek görmeyelim gibi. Ancak gerçekleşmediğinde sıkılmayınız.


Çünkü siz hazırlık yolundasınız. İş hayatında dakiklik, verilen işleri zamanında yapmak, patron konumundaki kişilerle ilişkilerinize dikkat etmek çok önemlidir. Belli bir kadroya alınana kadar sizi beklemeye ve gözlem altına alabilirler. Siz bunu bilmediğiniz için sinirlenirsiniz. Oysaki ocak ayına kadar sabırlı olmalıyız. Geri hareket, geçtiğimiz birkaç ay önceki konuları tekrar önünüze getirir. Bunlar yerli yerine yavaş yavaş oturabilir. Hoşgörülü düşünmeyi ihmal etmeyin. Eğer işinizde eksikleriniz varsa, bunları tamamlayın. Öğrenmeniz gerekiyorsa öğrenin. Laftan sözden uzak durun. Patronlarınızı kimseyle konuşmayın. Kiminle yazışsanız mutlaka kaydedin. Başka bir bölümüne alınabilirsiniz. Ne işim var burada demeyin. Ocak ayına kadar çalışın. Kimseyi yargılamayın.

 

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,022
Beğeniler
6,467
Şehir
Seattle.
#8


TERAZİ

Sevgili Teraziler, 4 Ekim saat 15:18-30 Ocak 2013 saat 14:37 arasında etkili olacak Jüpiter geri hareketi bir başka şehir ve ülkeye yerleşim anlamında Ocak ayına kadar düşünülmesini gerektiriyor. Acele etmeyiniz. Oradaki şartları gözden geçiriniz. Diyelim ki daha önce yerleştiniz. Alışma anlamında sabırlı olunuz. Siz büyümek, gelişmek için bu kararı verdiğinize göre, hemen pes etmeyiniz. Bulunduğunuz çevreyi gözlemleyiniz. Medya ve yayın faaliyetleri internet aracılığıyla olan bağlantılarda dikkatli olunuz. Belki tam olarak büyümek, iş bulmak, işinizi geliştirmek kolay olmayabilir. Bu sizi üzmesin. Siz tecrübe sahibi oluyorsunuz. Eğer zorlanmasınız bu konuların üzerinde bu kadar durur muydunuz hiç? Bir de bu anlamda bakmak lazım.


Farklı ülkeleri tanıma, onların kültürlerini araştırma, yabancı bir dil öğrenme anlamında bu geri hareket işinize yarayabilir. Epeyce bilgi sahibi olursunuz. Bu süreçte ne yapmak istediğinizi ve hangi alanda ilerlemeyi arzu ettiğinizi mutlaka kafanızın içinde gerçekçi bir şekilde oluşturmanızda yarar görüyorum. Bölüm tercihlerinizi mutlaka iyi yapınız. Bölüm değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Böyle bir durumda sizin için gelecek vaat ediyor mu bu noktalara dikkat ediniz. Acele kararlar vermeyiniz gözden geçirmelerde bulununuz, deyim yerindeyse bilmediğiniz sularda yüzmeyiniz.

 

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,022
Beğeniler
6,467
Şehir
Seattle.
#9


AKREP


Sevgili Akrepler, 4 Ekim saat 15:18-30 Ocak 2013 saat 14:37 arasında etkili olacak Jüpiter geri hareketi, birkaç ay önceki durumları tekrar hatırlatıcıdır. Mali, ilişki, kredi, cinsel yaşam, sağlık problemleri, ayrılık konularına aradan bu kadar zaman geçtikten sonra şimdi nasıl bakacaksanız. İşte bu önemli. Diyelim ki kredi çekmiştiniz. Ödeme problemi yaşıyor musunuz? Diyelim ortaklık kurmuştunuz. Ortağınızla anlaşıyor musunuz? Borç vermiştiniz diyelim. Belki Ocak ayına kadar tahsil edemeyebilirsiniz. Diyelim ki ameliyat olmuştunuz.


Bu dönemde kontrole gidebilirsiniz. İyileşme ne durumda öğrenebilirsiniz. Diyelim ki ayrılmıştınız. Sevgiliniz tekrar dönebilir. Ancak bu sorunları unutmak olmamalı. Ocak ayına kadar tekrar duruma bakınız. Vasiyet, nafaka, mallarınız, sigorta işlemlerinizle ilgili davaların sonucu beklemek durumunda kalabilirsiniz. Size destek verenler kişilerle ilişkinizi güçlendirmek için çaba sarf edebilirsiniz. Paranıza sahip çıkınız. Eş-ortak ilişkileri-banka ve kredi talep ve alımlarında hesabınızı iyi yapınız. Bu süreçte, bazı Akrepler ortaklarından fayda görürler ve umutlanabilirler. Eğer ortağınız gerçekten güvenilir bir insan ise, size daha fazla destek olabilir. Yargıya intikal eden davalarınızda sabırlı olunuz.

 

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,022
Beğeniler
6,467
Şehir
Seattle.
#10

YAY

Sevgili Yaylar, 4 Ekim saat 15:18-30 Ocak 2013 saat 14:37 arasında etkili olacak Jüpiter geri hareketi, ilişki kriterlerinizi, mevcut beraberliğinizi, evliliğinizi, iş hayatınızı veya ortaklıklarınızı gözden geçirme anlamında kendinize dönüş sürecidir. Aynı şekilde partneriniz de bunu yapabilir. İlişkisi yeni başlayıp, evlenmeye karar veren çiftlerin bir daha gözden geçirmelerde bulunmalarında yarar var. Bu süreçte eksiklerinizi tamamlarsınız, birbirinizi daha iyi tanırsınız. Ocak sonunda kararınızı uygularsınız. Biliniz ki, bu geri hareket aslında çok işinize yarar.


Sonradan mutsuz olacağınıza en başından durumu görmüş olursunuz. Bu süreçte birbirinize karşı yargılayıcı, kırıcı, ben haklıyım tarzında yanaşmayın. Birbirinize aşırı taleplerde bulunmayın. Onun da durumunu göz önüne alın. Belli bir durgunluk, birbirinize karşı mesafeli bir tutum sergileyebilirsiniz. Bunları hoş görün. Ocak ayından sonra bunlar düzelir. Diyelim biriyle tanıştınız. Ne zaman evleneceğiz gibi bir soru sorunun cevabını almanız zor olabilir. Diyelim bu süreçte ayrıldınız. Hemen bitti sanmayın. Ocak sonu tekrar bu ilişki canlanır. Eğitimden iş hayatınıza kadar olan konularda bilgilenmeyi önemseyiniz. Bu süreçte eğitiminize ağırlık verin veya çalışıyorsanız tecrübe sahibi olmayı önemseyin. Yazın, not tutun, ellerinizi çalıştırın.
 

Benzer konular

Top