1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Kabahatler Kanunu ...Gürültü yapan komşular

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve Suskun tarafından 11 Kasım 2009 başlatılmıştır.

 1. Suskun

  Suskun V.I.P V.I.P

  Katılım:
  16 Mart 2009
  Mesajlar:
  22.929
  Beğenileri:
  311
  Ödül Puanları:
  6.230
  Yer:
  Türkiye
  Banka:
  26.933 ÇTL
  Üst-Alt Komşu çokmu gürültü yapıyor ?
  Kabahatler Kanunu ...

  Dava açabilrsiniz.Ama öncesinde bu durumu ispatlamanız gerkemekte.Bulunduğunuz yerin bağlı bulunduğu belediyeye başvurarak gürültü ölçümü tespiti yaptırmanız gerekiyor.Ayrıca bu şikayetten diğer komşularınızı da tanık göstererek mahalli karokala şikayet edebilrisiz. Yada savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

  Kabahatler Kanununda
  Gürültü

  MADDE 36.- (1) Başkalarının huzur ve sükununu bozacak şekilde gürültüye neden olan kişiye, elli Türk Lirası idari para cezası verilir.
  TCK
  Kişilerin huzur ve sükununu bozma
  MADDE 123 - (1) Sırf huzur ve sükûnunu bozmak maksadıyla bir kimseye ısrarla; telefon edilmesi, gürültü yapılması ya da aynı maksatla hukuka aykırı başka bir davranışta bulunulması halinde, mağdurun şikayeti üzerine faile üç aydan bir yıla kadar hapis cezası verilir.
  MADDE 183 - (1) İlgili Kanunlarla belirlenen yükümlülüklere aykırı olarak, başka bir kimsenin sağlığının zarar görmesine elverişli bir şekilde gürültüye neden olan kişi, iki aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır
   

Sayfayı Paylaş