Kaç Yaşındasın?

BeReNN

Özel Üye
Özel üye
Katılım
30 Nsn 2011
Mesajlar
12,868
Beğeniler
505
Yaş
33
Şehir
Istanbul, Turkey
#1
Yaşın kadar değildir yaşın yaşadıkların kadardır yaşın; sen neyi ne kadar yaşadı...ysan o kadardır senin yaşın!

Anlamı yok kimlikteki doğum tarihinin; kalbini büyütmediysen ve bir anlamı var bir dilenciye para verirken bile utanarak olgunlukla tebessüm edebildiysen.

Küçük şeylerle mutlu olabiliyorsan ve “damlaya damlaya göl olur” atasöz...ünü hatırlıyorsan dön bir bak arkana; kocaman bir dünya kurdun biriktirdiğin küçük mutluluklarla!

Kaçımıza nasip olur İstanbul'u yeniden fetih etmek, ya da kaçımıza nasip olur Ferhat gibi sevilmek, küçük şeyleri gözden kaçırmadan; önemli olmalı mendil satan çocuğu sevindirmek.

Küçük olmadan büyük olmaz ki, dev bir ağaç daha dün bir fidan değil miydi; coğrafya derslerinden hatırlıyorum denizlerin akarsu kollarıyla beslendiğini!

Küçük olmadan büyük olunmaz ki, sorsalar ilk doğduğun günü bile hatırlamıyorsun değil mi ?

Belki de küçücük şeyler çok daha mutlu eder, doğduğunda küçücük varlığınla nasılda kocaman mutluluk yaşamıştı evdekiler!

Küçük şeylerle mutlu olmayı bilmek gerek, belki de imkanların kadarıyla yetinmek gerek, hayal kurmak güzel şey ama belki de yapabileceğini hayal etmek gerek!

Gerekiyorsa vazgeçeceksin en büyük hayalinden, yoksa kendini kaybedeceksin hırsın yüzünden.

Mutlaka hayal kurmak güzel ama hayatın gerçeklerini gözden kaçırmamak şartıyla.

Hz Yusuf kadar özenilmiş olmasan da vücudunda eksiksiz olan uzuvlarınla, Ferhat gibi sevilmemiş olsanda az birazda olsa sevgisini seninle paylaşanla; mutlu olmak gerekir dört dörtlük hayatın olmasada yaşıyor olmanla.

Muhannete muhtaç etmeyip ailene götürdüğün ekmekle, varlığına vesile anneni öpüp mutlu etmekle, tanımasanda küçücük bir çocuğa balon vermekle, mutlu olman gerekir bu güzelliklerle.


alıntı...
 

Benzer konular

Top