Kaddafi'nin En Küçük Oğlu Öldürüldü

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,024
Beğeniler
6,468
Şehir
Seattle.
#1
Muammer Kaddafi'nin oğullarından Hamis El-Kaddafi'nin, öldürüldüğü bildirildi.

Öncesinde yapılan açıklamada öldüğü sanılan Hamis El-Kaddafi'nin yakalandığı bildirilmişti. Libya Ulusal Konseyi Resmi Sözcüsü Ömer Ahmidan tarafından yapılan son açıklamada ise Hamis Kaddafi'nin, Beni Velid kentindeki çatışmada öldüğü duyuruldu.

BABASININ ÖLDÜĞÜ TARİHTE HAYATINI KAYBETTİ

Hamis El-Kaddafi'nin ölüm tarihinin babası Muammer Kaddafi'nin ölüm yıl dönümüne gelmesi dikkati çekti. Aynı operasyonda, daha önce Kaddafi'nin basın sözcüsü Musa İbrahimi'nin yakalandığı bildirilmişti.

Libya ordusu, Muammer Kaddafi'yi yakalayan Umran Şaban'ın öldürülmesi üzerine kente yönelik operasyon başlatıldığını duyurmuştu. Libya ordusu, uzun süren kuşatmanın ardından kentin ileri gelenleriyle varılan anlaşma sonucu Beni Velid'e girmişti.KADDAFİ HAKKINDA ŞOK İDDİA

Korkunç bir şekilde hayatını kaybeden Kaddafi'nin öldürülme emrini Sarkozy'nin verdiği iddia edildi.

Libya eski Adalet Bakanı ve Geçiş Hükümeti Başbakanı Mahmud Cibril, Libya devrik lideri Muammer Kaddafi'nin "muhalif milisler tarafından değil, milisler arasına karışan yabancı bir ülkenin gizli servisine mensup bir ajan" tarafından öldürüldüğünü söyledi.

Cibril söz konusu açıklamayı Mısır'da yayın yapan "Dream TV" ye yaptıktan sonra İtalyan Corriere Della Serra gazetesi ortaya ilginç bir iddia attı. Gazeteye göre, bu ajanın Fransız olduğu ve Kaddafi'nin ölüm emrini Fransa eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin verdiği öne sürüldü.

 

Benzer konular

Top