1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Kadın Beyni Mizaha Daha Yatkın

Konusu 'Makaleler, Araştırma Yazıları' forumundadır ve kelebek tarafından 9 Ekim 2006 başlatılmıştır.

1. kelebek

kelebek -ütopik- V.I.P

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    4.730
    Banka:
    573 ÇTL
    ABD'de yapılan bir araştırma, kadın beyninin erkeklere oranla mizaha daha yatkın olduğunu ortaya koydu.

Kadınların fıkralardaki can alıcı noktayı daha çabuk anladığı, komik olaylara daha çabuk tepki verdiği ve bu nedenle daha fazla kahkaha attığı belirtildi.
    California'nın Stanford Üniversitesi'ndeki Beyin Araştırmaları Merkezi'nde 10 kadın ve 10 erkek üzerinde yapılan araştırmada, kadınların, beyindeki farklı bölümleri erkeklere oranla daha fazla kullandığı da ortaya çıktı. Buna göre, kadınlar dil yeteneğini kontrol eden beyindeki 'ön korteks' bölgesinin yanı sıra, takdir ve tatmin duygusunun bulunduğu bölümleri de erkeklerden daha iyi kullanıyor.

2. Girayhan

Girayhan Uzman

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    21 ÇTL
    hadi canım sende kadınlar ne anlar mizahtan.Onlar anlasa anlasa dedikodu dan anlarlarlar

3. cırcırböcee

cırcırböcee V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    2.880
    Banka:
    335 ÇTL
    bana cevap verme hakkı doğdu :) araştırmalar bile bunu gösterirken buna karşı çıkma bence eflatun :D biz herşeyden daha iyi anlıyoruz sadece mizah değil :D

4. Girayhan

Girayhan Uzman

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    21 ÇTL
    Bence siz mizahın s sinden bile anlamazsınız.bir tane kadın standup c var mı bana söyle . Herşeyden daha iyi anladığınız meselesine gelince:kik bence ne iyi anladığınız şey hiç birşey anlamamanızdır:hey

5. kelebek

kelebek -ütopik- V.I.P

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    4.730
    Banka:
    573 ÇTL
    zaten mizah kelimesinde s harfi yok ki :D :D :D

6. cırcırböcee

cırcırböcee V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    2.880
    Banka:
    335 ÇTL
    eflatun ne diyosun yeni gördüm cevabını kelebek sayesinde :D ne kadar anlayışlıyız değil mi :D isbat etmeye gerek yokki :D bide şu açıdan bakalım bayanları cezbetmek için türlü icatlardan biri belkide standupcı olmak :D neyseki bayanların böyle bir derdi yok :D

7. Girayhan

Girayhan Uzman

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    21 ÇTL
    :kik Evet Yeşim mizahta s yok haklısın.zaten bende bunu bilerek yazdım.Kadınların mizah anlayışından nekadar uzak olduğunu vurgulamak için yazdım.

8. Girayhan

Girayhan Uzman

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    21 ÇTL
    Bu cevabımda cırcırböcee ine.Erkeklerin kadınları cezbetmek için stand up cı olduğu fikrin çok komik bence.Ne yani stand up cı olmayan erkekler kadınları cezbetmiyor mu.Kaldı ki ülkemizde stand up cı sayısı bir elin parmaklarını geçmez.senin mantığına göre bütün kadınlar bu üç beş tane stand up cı tarafından mı cezbediliyor.bence ileri sürdüğün mantık çok geçersiz ve de dayanaksız

9. kelebek

kelebek -ütopik- V.I.P

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    4.730
    Banka:
    573 ÇTL
    eflatun espri anlayışın bu mu yani senin mizahın s si :) espri anlayışın bu kadarsa sözüm yok tabiki de :D

10. Girayhan

Girayhan Uzman

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    21 ÇTL
    Yooo aslında benim espiri anlayışım gayet iyidir de.senin espiri anlayışını tam olarak kestiremediğim için açıklama yaptım.:)

Sayfayı Paylaş