1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Kadın Mutsuzsa Evlilik Yürümüyor

Konusu 'Kadın' forumundadır ve Suskun tarafından 19 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

 1. Suskun

  Suskun V.I.P V.I.P

  Katılım:
  16 Mart 2009
  Mesajlar:
  22.929
  Beğenileri:
  311
  Ödül Puanları:
  6.230
  Yer:
  Türkiye
  Banka:
  26.933 ÇTL
  İngiltere’de yapılan bir araştırma, erkeklerin mutlu, kadının mutsuz olduğu evliliklerde boşanma ihtimalinin yüksek olduğunu ortaya koydu.

  İngiltere’de yapılan bir araştırma, erkeklerin mutlu, kadının mutsuz olduğu evliliklerde boşanma ihtimalinin yüksek olduğunu ortaya koydu.

  İngiltere’de bir grup ekonomist, "Mutluluk Aralığı" adını verdikleri araştırmada, evlilikte felaket getiren olayları inceledi. İngiltere, Almanya ve Avustralya’da yaşanan on binlerce ilişkinin verileri kullanılarak yapılan araştırmada, "evlilikte kadın ve erkeğin mutluluk aralığı büyüdükçe ayrılma olasılığının arttığı" ortaya çıktı.

  İngiliz Daily Telegraph gazetesinin haberine göre, "Mutluluk Aralığı", kocalarına göre farklı sosyal geçmişlere sahip evli kadınların, ev işlerinin büyük bölümüyle ilgilenmek zorunda kalması veya kocalarından daha fazla kazanmaları durumunda açılıyor. Çiftlerin aynı sosyal geçmişten gelmeleri, aynı dine mensup olmaları, iş bölümü yapılması veya kadının emekli, öğrenci ve ev hanımı olması "Mutluluk Aralığı"nın kapanmasını sağlıyor.

  Araştırmacılardan Deakin Üniversitesi’nde görevli ekonomist ve refah uzmanı Cahit Güven, yaşamlarından memnun olma bakımından benzer duygulara sahip çiftlerde evliliğin daha güçlü olduğuna inandığını ifade etti. Güven, daha önce yapılan araştırmaların da öğrenim yaşı, köken, ırk, din ve sosyal geçmişleri benzeşen kişilerle hayatını birleştiren çiftlerin evliliklerinin daha uzun süreli olduğunu gösterdiğini hatırlattı.

  Erkek Mutlu, Kadın Mutsuzsa

  Araştırmada, kocanın mutlu, kadının ise mutsuz olması durumlarında, çiftlerin boşanma ihtimalinin arttığı belirlendi. Bu vakalarda, mutsuz kadının
  boşanma prosedürlerini başlatmada, tersi durumdaki mutsuz erkeklere oranla daha "cesur" davrandığı saptandı.
  Sonuçları Almanya’da bir ekonomi raporunda yayımlanan araştırma, mutluluk aralığının, "evli" olanlarla kıyaslandığından "birlikte yaşayan" çiftlerde daha açık olduğunu da ortaya koydu.
   
Benzer Konular
 1. cırcırböcee
  Mesaj:
  9
  Görüntüleme:
  1.218
 2. TeBeSSüm
  Mesaj:
  5
  Görüntüleme:
  691
 3. çılgınım_www
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  501
 4. Suskun
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  2.058
 5. ~meLek~
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  623
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş