1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Kadının hası diyince...

Konusu 'Kadın' forumundadır ve arz-ı hal tarafından 14 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. arz-ı hal

arz-ı hal Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    İşe başlamadan tatile giren hakime
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    Kadının hası diyince...

Her gün kimbilir kaç kadın görüyorum...sokakta,vapurda,okulda,kuaförde,orda,burda...ama olmuyor hanımlar ,olmuyor!

Kadınlar kadınlığı unutalı kaç on yıl olduki?Solaryuma girmeye,çıplak gezmeye,kariyer hırsıyla yüzlerini buruşturmaya başlayalı.kaç on yıl oldu?

Çevremde gördüğüm kadınlardan bazılarının birtakım özelliklerini seçtim.Bunlara,dizilerdeki,filmlerdeki,romanlardaki kadınların hoşuma giden özelliklerini ekledim.Gölzerimi kapadım,Osmanlı zamanından kalma,hani şu afet-i devran denen kadınları düşündüm.O nasıl cazibedirki,peçelerin ardından bile erkekleri aşık eder.

Bir Fransız kadının zerafetini düşündüm sonra,bir ispanyol kadının ateşini ve bir Türk köylü kızının tazeliğini.Kagının güle benzemesi gerektiğine karar verdim sonunda.Kadının hası güle benzer.

Rengiyle,kokusuyla,dikeniyle.

Kadının hası...

Kadının hası yumuşak başlı olmaz,ama ağırbaşlı ve yumuşak olur.Ağırbaşlılıktan kastım,sıkıcılık değil elbet.Konuşurken orası burası oynamaz,herkesle cilveleşmez,ortalık yerde şımarmaz.Kadının hası yalnızca erkeğinin koynunda şımarır.Şımarıklığın hakkını verir o zaman.

Ağırbaşlı tebessümleri olur birde.Kadın yüzü dediğin mahkeme duvarına benzemez.Tebessümleri sevgidir.Sıcacık bir sevgi vardır kadın yüreğinde.Kim olursa olsun,ne yaşamış olursa olsun.Erkeğini dizine yatırıp saçlarını okşamayı bilir gerçek bir kadın.

Kadının hası nerde nasıl davranacağını bilir.Erkeğiyle uluorta zıtlaşıp ya da hafifmeşrep davranıp onu küçük düşürmez.İnsanların içinde kapris yapmaz,hır çıkarmaz;ama gerçek bir osmanlı hatunu gibi,adabıyla,raconuyla istediğini alır.Dırdır etmez.Çok konuşup,baskı yapıp erkeği bezdirmez.Yüz göz olmaz kadının hası.Bazen öyle bir bakar ki,hele birde bazen öyle bir susar ki ,bin tümceye bedeldir bu bakmalar susmalar.Bu kadın üzülmeyide bilir,ağlamayıda,kızmayıda.Ama üzmemek lazım,ayrıca kızdırmayada gelmez.

Gerçek bir kadın ezik durmaz.Kambur yürümez,dimdik durur.Kendine saygısı,güveni vardır.Erkeğine can yoldaşı olur,destek olur,onu dinlemeyi bilir.Erkeğin kölesi olmaya hazırdır;ama ona öyle birşey yaparki kadının hası,o erkek onu asla köle yapmaz ve kadın bunu çok iyi bilir.

Bazen utangaç olur,bazen ürkek.Soğuktan ve yalnızlıktan korkabilir kadın.Aptal olmaz gerçek bir kadın.Bön bön bakmaz adamların suratına.

Hülyalı bakışlarıda olsa,zihni uyanık olur.Hüznü gökten deli deli yağan yağmur gibi olur,saçlarından akar.Neşesi ise öyle renkli,öyle dağınık.Kahkahaları vardır bu kadının,çın çın eder odaların duvarlarında.

Sesi güzel olur kadının,biraz buğulu...arada bir pencereye yaslar başını,sokağa dalıp gider,bir şarkı söyler.Olgunluğuyla şaşırtır erkeği.Bazende öyle çocuk olur,öyle sağlam saçmalar ki,yine,yine şaşırtır onu.Sıkmaz kadın,bunaltmaz,yaşa yaşa bitmez.Huzur verir varliğıyla.

Konuşurken insanın yüzüne bakar kadının hası.Kibirli olmaz.Kültürsüz olmaz.Bomboş olmaz kafası.Dünyanın ülkenin olaylarını bilir,anlar,söyleyecek sözü vardır kişiliklidir.Beceriklidir.Tırnağı kırılınca üzülür,üzülür işte,profesörde olsa,sultanda olsa,***sörde olsa üzülür.

Gerçek bir kadın hiçbir zaman reklam panolarındaki kızlara benzemez.Etini teşhir etmez.Fosforlu bir taş gibiliği yoktur onun,hoş bir cazibesi vardır.Albenisi metrelerce öteden çarpar adamı.Orasını burasını açmaz kadının hası;semt pazarlarındaki tezgahlarda sergilenen çaput durumuna düşürmez kendini.Ne kadar örtüneceğini,ne kadar açılacağını,yerine ve zamanına göre bilir.Elbiselerinin altından vücudunun kıvrımları seçilir.Gerçek bir kadın Paris podyumlarında yürüyen,17.yüzyıl vebalı kadınlarına benzeyen,mankenlere benzemez.

Kokusu aklı baştan alan,yumuşacık tenli,ince belli olur kadının hası.Kadın dediğin seksi olur.

Kadına yaraşmaz sopukluk.Ne vakit erkeğini görse uzaktan,hemen pembe pembe olur yanakları.Pır pır eder içi,aşk telaşı bir başka türlü olur kadının.Sevince,hele birde sevildiğine ikna olunca cömert olur kadının hası.Gerçek bir kadın göbek atmayı,gerdan kırmayı,iyi becerir;ama öyle heryerde masaların üstüne çıkıp oynamaz.Havasında oldumu,bir oynadımı,herkes onu izler.

Kadın korunmayı sever,ama karonmaya muhtaç olmaz.Erkekler korumayı severler,ama yinede güçsüz,zavallı kadınlardan hoşlanmazlar.Güçlü kadından ise çekinirler,ona yanaşamazlar.Kadının hası bu dengeyi kurmayı bilir;gücünü erkeğin gözüne gözüne sokmaz.

Has kadına naz da yakışır,kapris de.Öyle tatlı,öyle kıvamlı naz eder ki,onun nazını erkek zevkle çeker.

Sokakta hanım hanımcık olur kadının hası,evinde çılgın sevgili...Gerçek bir kadın şiir gibi olur,mey gibi olur,ömür gibi olur ve erkekte boşluk bırakmaz....

Sayfayı Paylaş