1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Kadının Yaradılış Üstünlükleri..

Konusu 'Kadın' forumundadır ve TeBeSSüm tarafından 13 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. TeBeSSüm

  TeBeSSüm Pamuk Prenses ツ Süper Moderatör

  Katılım:
  19 Eylül 2006
  Mesajlar:
  3.343
  Beğenileri:
  3.361
  Ödül Puanları:
  9.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Banka:
  659 ÇTL

  Cild yapısı:
  Kadınların ciltleri güneş ışınlarına karşı güçlü bir antioksidan içerir. Bu nedenle kadınlar erkeklere göre cilt kanserine daha az yakalanırlar.
  Yine de güneşe çıkmadan önce en az 15 koruma faktörlü bir güneş kremi kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Cildimiz daha hassas; erkek cildi kalın ve yağlı, kadınların cildiyse daha ince ve pürüzsüzdür.


  Süper esnek vücutlar:
  Harvard Üniversitesi'nde yapılan bir çalışmaya göre kadınların sırtları erkeklere göre daha güçlü ve esnek. İşte bu nedenle hamilelik döneminde öne doğru yuvarlanmıyorlar.


  Güçlü hafıza:
  Erkeklere göre kadınlar çok daha güçlü hafızaya sahip. Progesteron hormonunun beynin yapısındaki etkileri sayesinde kolay kolay unutmuyoruz


  Böbrekler kendini korur:
  New York'taki Albert Einstein Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yapılan araştırmaya göre kadınlar böbrek hastalıklarına karşı doğal bir savunma sistemine sahip. Çünkü öst- rojen hormonu böbreklerde ortaya çıkacak olan hastalıkları önleme ve muhtemel zararları azaltma konusunda etkili.  Kalp daha güçlü:
  Kalp rahatsızlıklarına yakalanma ihtimalini östrojen hormonu azaltıyor. Bu nedenle menopoz döneminde kadınlarda kalp krizi görülme riski erkeklere göre daha az.


  Sigara tiryakisi değil:
  Kadınlara göre erkekler daha fazla sigara içiyor. Bu nedenle sigara kaynaklı problemler erkeklerde daha sık görülüyor. Harvard Üniversitesi'ne göre kadınlar sigarayı bıraktıktan sonra vücud 5 yılda temizleniyor. Bu süre erkekler için daha uzun. Güzelden daha iyi anlar: Kadınların görsel zevkleri daha iyi. Madrid'deki bilim adamları erkeklerin güzel şeyleri beyinlerinin sadece bir kısmıyla; kadınlarınsa iki yönüyle anladıklarını belirtiyor.


  Kök hücre farkı:
  Bilim adamları kadınların kök hücrelerinin erkeklere göre daha hızlı bir şekilde kendilerini iyileştirdiklerini ifade ediyor.


  Doğal olarak daha sağlıklı:
  Kadınların bağışıklık sistemleri erkeklere göre çok daha iyi çalışıyor. Bunun sonucu olarak daha zor hasta oluyor ve daha hızlı iyileşiyor.


  İyi dinleyici:
  Amerikadaki Missouri Üniversitesi'nden Dr. David Grey birini dinlerken erkeklerin beyinlerinin yansını, kadınların ise tümünü kullandığını söylüyor.


  Koku alma gücü:
  İngiltere Candiff Üniversitesi'ndeki araştırmacılar kadınların koku duyularının erkeklere göre çok daha keskin olduğunu belirtiyor.

   
Benzer Konular
 1. wien06
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  766
 2. wien06
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.693
 3. ZeyNoO
  Mesaj:
  7
  Görüntüleme:
  1.327
 4. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  425
 5. dderya
  Mesaj:
  1
  Görüntüleme:
  726
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş