Kadınlar neden "Yok bişi" der

Suskun

V.I.P
V.I.P
Katılım
16 Mrt 2009
Mesajlar
23,134
Beğeniler
322
Şehir
Türkiye
#1
Kadınlar, genellikle kızgın oldukları zaman neyin var? sorusuna yok bir şey şeklinde cevap verirler. Oysa cevap yok dese de aslında anlatmak istedikleri çok şey vardır.

İmalardan anlamlı sonuçlar çıkarmak zordur. Fakat çoğunlukla insanlar söylemek istediklerini dolaylı yollarla anlatmayı tercih ederler. Bu dolaylı anlatım sık olmasa bile ilişkileri kırılma noktasına getirebilmektedir.

Genellikle kaçış ve gizli sesleniş yolu olarak tercih edilen yok bir şeyle kadınların bazı imalarını şöyle sıralayabiliriz.

Sorun var ve sen her zamanki gibi görmüyorsun
Bu gibi durumlarda kadınlar erkeklerin her zaman sorunlara karşı duyarsız olduğunu düşünürler. Sorunu konuşmak için de genellikle karşı taraftan bir atak beklerler.

Şimdiye kadar sorun var dedim de ne oldu?
Problem vardır fakat daha önce üzerinde konuşulmuşsa tekrar gündeme getirmenin yersiz olduğu düşünülmektedir. Sinirler yatışınca veya karşı tarafın biraz ısrarı konunun gündeme gelmesine yardımcı olacaktır.

Sen daha iyi bilirsin
Tartışılacak konunun erkekler tarafından kapatılmak istendiği durumlardır. Fakat kadınlar konuyu açmamakta ısrar eder. Çünkü erkeklerin tahminde bulunması bir bakıma sorunun kaynağının erkeğin kendisi olduğunu ortaya koyacaktır.

Neden kendimi yorayım ki kumanda (futbol takımın, arkadaşların, uykun) benden daha kıymetli
Problemi konuşmaktan kaçınan kadınlar bu gibi durumlarda kendilerini ikinci planda görürler. Aslında yok bir şeyle ilgisizliği anlatmaya çalışırlar ve kırılgan yapılarına bürünürler. Gösterilecek ufak bir ilgi problemi ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.

Uygun bir zamanda söylerim tasa etme
Hep kırılgan sebepler olacak değil ya bazen de uygun zaman aramanın kurnazlıkları olabilir yok bir şeyde. Bu durumda biraz duygusal bir atmosfer oluşturmak amaçlı olarak problemin dile getirilmesi ertelenebilir.
 

İLkİm*

MaviKuş ~
Özel üye
Katılım
22 Ksm 2009
Mesajlar
5,176
Beğeniler
168
#4
yok bir şey deriz onlarda birşey olduğunun farkına varırlar ama ne yaptıklarını genelde anlıyamazlar :D çünkü onlara göre herzaman yaptıklarında kızılcak yada kırılıcak birşey yoktur .. yada ne yaptıklarını bilip bilmemezliktende geldikleri olur ve bu deli eder insanı ..

Güzel konu olmuş .teşekkürler .
 

BeReNN

Özel Üye
Özel üye
Katılım
30 Nsn 2011
Mesajlar
12,868
Beğeniler
505
Yaş
33
Şehir
Istanbul, Turkey
#6
yok bişey dendiğinde erkekler çok sinirleniyo :D bende genelde sinir oluyo diye yok bişey dyordum:D çünkü içinde bişey olduğunu biliyolar ama kestiremiyolar:D
 

Benzer konular

Top