Kadınları Rezil Eden Kıyafet Hataları

sherry

V.I.P
V.I.P
Katılım
20 Arl 2006
Mesajlar
2,645
Beğeniler
43
#1
Bu haberin erkekleri konu alanını dün forumda görmüştüm. Bugün kadınlar için başlığı görünce hemen dikkatimi çekti.Forumdaki erkekler şık olacaklar da bayanlar olmayacak mı:):) Aslında bayanlar az düşer bu hatalara ama ne olur olmaz yine de eklemek gerek;)

Beyaz pantolonların içine giyilen renkli çamaşırlar


Beyaz pantolon ve gömleklerin içine zıt renklerde iç çamaşırları giymek, kadınların şıklığını bozan seçimler arasında sayılıyor. Bu detaya dikkat etmemek kıyafet ne kadar güzel olursa olsun görüntünün rahatsız edici olmasına neden oluyor.

Kaçık çorapla dolaşmak


Kaçan bir çorapla dolaşmak bir kadının tüm zarafetini bir anda yok edebilir. Bu yüzden her ihtimale karşı yedek bir çorap taşımak, çorabın kaçtığı noktayı tüm gün gizleme zahmetinden kurtaran bir yöntem olarak öneriliyor.

Çok yüksek topuklu ayakkabılar


Üzerinde yürüyemeyecek kadar yüksek topuklu ayakkabılar giymek kadınları daha uzun göstermekten çok dengesiz yürüyüşleriyle kötü görünmelerine neden olur. Alışveriş yaparken seçilen ayakkabıyla mağazada yürünmesi ve topukların yüksekliği endişe yaratıyorsa satın alınmaması gerekiyor. Çünkü yanlış seçimler bilek burkulmaları ve çok daha ciddi kazalara neden oluyor.

Çok fazla aksesuar kullanmak


Çok fazla takıyı bir arada kullanmak genelikle takılan modellerin farkedilmesini engelliyor ve ortaya karmaşık bir görüntü çıkıyor. Takıların ve renkli tokaların hep birlikte ve uyumsuz biçimde kullanılması başlıca rüküşlük nedenleri arasında sayılıyor.

Uygun olmayan ortamlarda dekolte kıyafetler


Kadınların iş görüşmesi ya da diğer ciddi toplantılara uygun olmayacak dekolte kıyafetlerle katılması diğer katılımcılarda istenen şıklık etkisi yerine rahatsızlık yaratabiliyor. Özellikle tercihlerinden rahatsız olan kadınların sürekli kıyafetlerini çekiştirmeleri dekolteyi taşıyamadıkları mesajını veriyor.

Uyumsuz çanta ve ayakkabı


Uyumsuz renk ve modellerde klasik ayakkabı ve çanta kullanmak giyilen kıyafetin şıklığını da gölgede bırakan hatalar arasında sayılıyor. Çanta ve ayakkabının dokusunun, modelinin ve renginin birbirine yakın olması gerekiyor.

Tayt üzerine kısa bluz giymek


Taytların üzerine vücut hatlarının ortaya çıkmasına neden olan kısa bluzlar giymek özellikle fazla kilosu olanlar kişilerde ortaya hoş olmayan bir görüntünün çıkmasına neden oluyor. Bu yüzden taytla birlikte uzun tunikleri n kullanılması gerekiyor.

Kalın vatkalı ceketler


Özellikle seksenli yıllarda yaygın olan vatkaların kıyafetlerde çok kullanılması ortaya doğal olmayan görüntüler çıkarıyor. Kullanılan vatkaların kalınlığı ayarlanmadığında vücut yapısına göre oldukça geniş ve havada duran omuzlar kadınların rüküş görünmesine neden oluyor.
 
Katılım
13 Hzr 2006
Mesajlar
3,957
Beğeniler
68
#2
Bu kaçan çorap meselesine teknoloji dünyası bir çare bulmalı acil olarak bence :P
 
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
36,719
Beğeniler
8,981
Takım
GALATASARAY
#3
Şimdi elime düştün işte. BURADA söylediklerinden sonra ben san ne diyeyim artık. :) O başlıkta söylediklerine karşılık vermeme gerek kalmadı. Artık zaten sen de bu başlıkta konu ile yakından ilintili olduğunu gösterdin :)))

Hadi hayırlısı. Zamana bırak olayı hepsi geçer :)
 

sherry

V.I.P
V.I.P
Katılım
20 Arl 2006
Mesajlar
2,645
Beğeniler
43
#4
Ya düşermiyim hiç:):):) O yazdıklarımdan sonra böyle bişey geleceğini bildiğim için konunun başında açıklama yaptım görmedin herhalde:D:D Ben dün senin eklediğin haberi gördükten sonra bunlar ilgimi çekti. Yoksa işim olmaz bunlarla;););)
 
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
36,719
Beğeniler
8,981
Takım
GALATASARAY
#5
Evet ilk baştaki açıklama ile olayı kamufle etmeye çabalamışsın ama ...... :P
 

sherry

V.I.P
V.I.P
Katılım
20 Arl 2006
Mesajlar
2,645
Beğeniler
43
#6
Hadi ya bende kurtarırım o açıklama ile diyordum ama olmamış mı:D:D:D İnsanlık hali ya oluyor:) cırcırböcee' nin dediği gibi hala kaçan çorap meselesine bi çözüm bulunamadı, hiç birisi olmasa o kesin olur:D:D
 
Katılım
10 Ekm 2007
Mesajlar
2,153
Beğeniler
30
Şehir
İstanbul
#7
hehehe bunları bilmeyen kadın varsa ben gülerim :D:D:D
komik gerçekten :P bunları denesem kaç yıl yatarım acaba :Dhehe
thanks sherrycim :) bu kurallara uyalım uymayanları uyaralım :D
 

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Katılım
9 Hzr 2006
Mesajlar
9,721
Beğeniler
136
#8
Bence de ya bunu bilmeyen bi bayan yoktur diyeceğim ama ben çok görüyorum böyle :D
 

Benzer konular

Top