Kadınların Cinsel Soğukluğun 10 Nedeni

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
Katılım
29 Ksm 2011
Mesajlar
11,740
Beğeniler
559
Şehir
Beşitaş'ın tam ortası
#1
Cinsel soğukluk ve cinselliğin istenmemesi kadınlarda, cinsellik için önemli bir sorrundur.Kadınlarda, cinsel soğukluğunun bilinen 10 önemli nedeni nedir, birlikte inceleyelim.
1 .Oral kontraseptif kullanımı ( Doğum kontrol hapı kullanılması): Bazı kadınlarda, bu tür ilaçların kullanılmasının cinsel dürtülerini azalttığını bilinmektedir.
2. Antidepresan kullanımı: Depresyon veya panik atak nedeniyle kullanılan bu tür ilaçlar, cinsel isteğin azalmasına yol açabilmektedir.
3. Emzirme.: Doğum sonrası salınan prolaktin (emzirmeyi kolaylaştıran hormon) cinsel ilgiyi azaltabilir.
4. Uykusuzluk: Günlük çalışma temposu sonrası yorulan kadınlarda, uyku isteği cinsellik isteğini azaltabilir.
5. Stres: Günümüzde stres sadece erkeklerde değil kadınlarda da cinsel isteği azaltan önemli nedenlerden biridir.
6. Eşiyle veya cinsel partneriyle ortaya çıkan anlaşmazlıklar: Herhangi bir ilişkide çatışan hisler ve arzuların getirdiği zorluklar , cinselliğe de olumsuz etki yaratır.
7. Kanda serbest testosteron miktarında düşüklük: Kan akışındaki toplam testosteron seviyesini bilmek yardımcı olabilse de kadınlarda serbest testosteronu öğrenmek de düşük cinsel arzunun olası fizyolojik sebeplerini keşfetmek için çok önemlidir.
8. Yüksek seviyelerde SHBG-Yüksek seviyelerde seks hormonu bağlayan globulini (SHBG) olan bir kadının cinsel ilgisi düşük olabilir. Bunun nedeni ise , SHBG’ nin serbest testosteronla birleşmesi ( yani onu ‘elverişsiz’ hale getirmesi) ve sonucunda libidoyu düşürmesidir.
9.Yakınlaşma korkusu. Seksin bir ilişiye getirdiği ve sürdürdüğü yakınlaşma seviyesini kaldıramama, kişinin partneri için cinsel arzusunda düşüşün oldukça sık bir nedenidir..
10.Kadının öz güven eksikliği: Kendilerini cazibesiz bulan kadınlar, cinsellikte sorun yaşama eğilimindedirler.
 
Top