Kadınların erkekleri geçtiği 10 alan

Hazangülü

Forum Onuru
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
10,281
Beğeniler
126
#1
Erkeklerin tembelliği mi, fizik güçlerine güveni mi böyle olmasını sağladı bilinmez ama yapılan araştırmalar gösteriyor ki kadınlar 10 alanda erkekleri geçmiş durumda.

1-YATIRIM

Mal sahibi olmakta üzerlerine yok...

Bin protfolyada yapılan bir araştırmaya göre kadınların yatırımları erkeklerin yatırımlarına göre yüzde 18 oranında daha iyi. Bu kadınların yatırım yaparken daha uzun süre düşünmesinden kaynaklanıyor.

2- TRAFiK

Ölüm riskleri az

Erkekler kadınlara göre yüzde 77 daha fazla ölme riski taşıyor.

3- RAHATLIK

Problemlerini kolayca söylüyor ve çözüyorlar...

2000 kişi üzerinde yapılan araştırma kadınların problemlerini erkeklere göre daha çok dışa vurduğunu ve arkadaşlarıyla paylaştığını ortaya koydu. Araştırmaya katılan kadınların yüzde 53’ü arkadaşlarıyla canlarını sıkan problemleri konuşurken sadece yüzde 29 oranındaki erkekler sorunlarından bahsetti.

4- iŞ HAYATI

Doğru sektör seçip işsiz kalmıyorlar ABD İstatistik Kurumu’nun yaptığı araştırmaya göre 2007 Aralık ayından beri işini kaybedenlerin yüzde 80’i erkek. Bunun nedeni ise erkeklerin daha çok çalıştığı sektörleri krizin vurması.

5- YÖNETiCiLiK

Bu konu biraz tartışılır

Bu konu biraz tartışılır ancak birçok uzman daha iyi dinledikleri, düşündükleri, problem çözdükleri için kadınların daha iyi yönetici olduğunun altını çiziyor.

6- bu maddeyi isteyerek çıkardım bana bile saçma geldi

7- EĞiTiM

Kısa sürede üniversiteden mezun olmayı başarıyorlar

Yapılan bir araştırmaya göre kadınlar, erkeklere göre üniversiteden daha kısa sürede mezun oluyor. Ancak burada erkeklerin hem okuyup hem çalışması ya da daha rahat olması gibi faktörler ön plana çıkıyor.

8-BESLENME

Sağlıklı besinleri tercih edip etten uzak duruyorlar

Minnesote Üniversitesi tarafından 14 bin kişi üzerinde yapılan bir araştırmaya göre kadınlar erkeklere göre daha sağlıklı yiyecekleri seçiyor. Erkekler donmuş pizza ya da kırmızı et yerken kadınlar meyve ve sebzeyi tabaklarına koyuyor.

9- SAĞLIK

Bağışıklık sistemleri erkeklere göre çok güçlü

Bağışıklık sistemi erkeklere göre daha güçlü ve daha az hasta oluyorlar. Östrojen, kadınların gizli silahı . Bu hormon enfeksiyonlarla savaşta kadınlara ekstra güç veriyor.

10- YAŞAM

100 yaşın üzerindekilerin çoğu kadın

Dünya üzerinde 100 yaşının üstünde olan insanların yüzde 85’i kadın. Genelden kadınlar erkeklere göre 5-10 yıl daha uzun yaşıyor.
 
Katılım
26 Mys 2008
Mesajlar
456
Beğeniler
19
Şehir
Ülkemin her karışı
#4
evet evet özellikle tırların birbirine girdiği ya da aşırı alkol veya hızdan karşı şeride geçerken kadınlar sebebiyet verirler kazalara.Kadınları şu trafikten de çıkarsalar da erkekler biraz daha hız yapabilseler .( :(
 

GöLGe

Forum Tutkunu
Katılım
18 Mrt 2010
Mesajlar
1,680
Beğeniler
14
Yaş
31
Şehir
KaYSeRi-BaTMaN
#6


1-YATIRIM
Bin protfolyada yapılan bir araştırmaya göre kadınların yatırımları erkeklerin yatırımlarına göre yüzde 18 oranında daha iyi


2- TRAFiK
Ölüm riskleri az
Erkekler kadınlara göre yüzde 77 daha fazla ölme riski taşıyor


3- RAHATLIK
2000 kişi üzerinde yapılan araştırma kadınların problemlerini erkeklere göre daha çok dışa vurduğunu ve arkadaşlarıyla paylaştığını ortaya koydu


4- iŞ HAYATI
Doğru sektör seçip işsiz kalmıyorlar ABD İstatistik Kurumu’nun yaptığı araştırmaya göre 2007 Aralık ayından beri işini kaybedenlerin yüzde 80’i
5- YÖNETiCiLiK
Birçok uzman daha iyi dinledikleri, düşündükleri, problem çözdükleri için kadınların daha iyi yönetici olduğunun altını çiziyor


6- GÜZELLiK
Geçmiş nesillere göre daha çekiciler


7- EĞiTiM
Kısa sürede üniversiteden mezun olmayı başarıyorlar
Yapılan bir araştırmaya göre kadınlar, erkeklere göre üniversiteden daha kısa sürede mezun oluyor


8-BESLENME
Sağlıklı besinleri tercih edip etten uzak duruyorlar
Minnesote Üniversitesi tarafından 14 bin kişi üzerinde yapılan bir araştırmaya göre kadınlar erkeklere göre daha sağlıklı yiyecekleri seçiyor


9- SAĞLIK
Bağışıklık sistemleri erkeklere göre çok güçlü
Bağışıklık sistemi erkeklere göre daha güçlü ve daha az hasta oluyorlar


10- YAŞAM
100 yaşın üzerindeLer
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,468
Beğeniler
8,989
Takım
GALATASARAY
#9
Hangi feministin kaleminden döküldü bu yazı :) Niye bu kadın erkek eşitliğini bozucu tavırlar takınan yazar ???

:D :D :D
 

Benzer konular

Top